Навіщо нам безвіз з Європою

6 квітня Європарламент має голосувати за питання візової лібералізації для України

Я скептично ставився завжди до безвізу, але не можу не визнати, що у разі якщо ми і справді до нього дійдемо, це буде досить важлива подія, і це справді потрібно Україні.

Не Порошенку (хоча він, звісно, використає цю тему), а Україні. Бо президенти змінються, а магістральна лінія має бути незмінною. І якщо ця лінія для нас ЄС.

Я не дуже розумію тих, хто ниє, що "не потрібен той безвіз, немає грошей" і т.д. Немає - заробляйте. Подорожі до ЄС - це не життєва потреба.

Чи ви хочете, щоб вам у "собесі" виписували "талончики" на подорожі до ЄС? Дорослі люди ж, наче?

Як? Спитайте в української молоді. Серед неї чимало тих, хто маючи, м'яко кажучи, обмежений фінансовий ресурс, вже встиг поїздити по світу. І для них безвіз з ЄС буде зовсім не позбавленим сенсу.

І це все ниття "навіщо той безвіз, можна 35 євро заплатити". Де ви бачили, щоб оформлення візи обходилося у 35 євро? 60 - щонайменше. І це без затрат часу, та лише на разову поїздку. Тобто, ціна співмірна із квитком на лоукост або на автобусну поїздку.

Адже ЄС - це не лише пляжі Ніцци. Це ще і історичні місця сусідніх з Україною держав ЄС. Куди поїхати не так вже і дорого, але дуже корисно. Хоча б, аби побачити цивілізаційний розрив, межа якого проходить східніше Сяну.

І ще. 6 квітня за питання має голосувати Європарламент. І за тиждень до цього в Україні розгортається дивна спецоперація, смисл якої єдиний - заблокувати рух через україно-польський кордон.

Ми можемо скільки завгодно казати, що безвіз не має значення, але у Москві так не думають

Ми можемо скільки завгодно казати, що безвіз не має значення, але у Москві так не думають. Вони знають, що має. І тому докладають і докладатимуть зусиль, аби все це зірвати.

Хоча безвіз і не зробить нас багатшими, не зробить нас більш "європейськими", не означатиме членство в ЄС. Всі ці фантазії можна залишити при собі.

Безвіз пожвавить комунікацію. Аби європейці трохи менше боялися українців, а ми - Європи

Він повинен зробити найголовніше. Пожвавити комунікацію. Щонайменше, на рівні молоді. Аби європейці трохи менше боялися українців, а ми - Європи. В принципі, за умови реалізації цих задач у стратегічній перспективі, візова лібералізація вже себе виправдає.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Геннадій Друзенко Міжнародний правник
Володимир Горбач Політичний аналітик Інституту Євро­атлантичного співробітництва
Віктор Вовк Громадсько-політичний діяч
Віктор Бобиренко Політолог
Ярина Матвійчук Журналіст Української служби "Голосу Америки"
Погода