Перед журналістом загинули семеро захисників. Хто знає їх імена?

Скупі стрічки на три рядки: 200-тих - семеро, 300-тих - 14. Все. І тільки з переписки волонтерів дізнаюся, кого з якого моргу забирають, куди везуть додому, до рідної землі

Широкіне. Колаборанти обстрілюють позиції укранських військових з СПГ, посипають мінами. І так кожного дня, починаючи з сьомої-восьмої вечора, і до ночі. Зв'язку із зовнішнім світом майже немає. Аби зателефонувати, потрібно шукати підвищення, щоб зловити мережу. Про інтернет і мови немає.

Виїхав сьогодні до Маріуполя, читаю новини про " московітський хрестовий похід на Київ". Про те, що сказав/сказала той чи інший цинічний політик-популіст про тарифи на житлово-комунальні послуги. Але найбільше стрічки новин забиті новинами про трагедію.

Трагедія. Підірвали в автомобілі білоруського журналіста Павла Шеремета з Росії. Загинув. Висувають різні версії вбивства, хто причетний, хто організатор, де шукати винуватців. Порівнюють з Гонгадзе. Вже майже герой. Порошенко доручив все відкинути в сторону та розлідувати якнайшвидше. Луценко пообіцяв докласти всіх зусиль та знайти винних у короткі строки. Деканоідзе заявила, що це справа честі. Все це на перших шпальтах.

А у переддень убивства журналіста загинули семеро та поранено чотирнадцять захисників України. Загинуло семеро! А хто знає їх імена? Хто? Скупі стрічки на три рядки: 200-тих - семеро, 300-тих - 14. Все. І тільки з переписки у Волонтерському ланцюгу я дізнаюся, кого з якого моргу забирають волонтери, куди везуть. Везуть додому, до рідної землі. Швеця і Путилу, Осу, Лєніна, везуть Граба. Шукають колеса до газельки, шукають мішки для 200-тих, аби привезти героїв до Золочева, у Вінницю і Запоріжжя, на Закарпаття.

Читаю, читаю. Сьорбаю каву у мирному Маріуполі. Час від часу спостерігаю за цивільними, котрі проходять повз. Тішать око безтурботні діти. А ще бачив п'ятьох вагітних. Серце наповнюється радістю, життя триває. З другої почав рахувати, і мав надію дорахувати до семи. А хто знає, може десь в тому лоні майбутній герой України?

Спеціально для Gazeta.ua

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Погода