Панове, посуньтеся, жінки рулитимуть!

На чолі двох провідних європейських країн - Німеччини й Великобританії - тепер будуть стояти жінки – Ангела Меркель і Тереза Мей

Цей тандем швидше за все перетвориться в тріо з Хіларі Клінтон після американських президентських виборів (не віриться, що Америка допустить в Білий Дім блазня-ексцентрика). Коротше, жінки будуть керувати найвпливовішими і могутніми державами західної спільноти. І неважливо, що вони можуть вступати в напружені відносини один з одним. Важливо те, що вони створюють нову реальність. Це усім ще належить осмислити...

Причому, жінки опиняються при владі в найважчий за останні десятиліття період життя ліберального суспільства - у період його кризи і дезорієнтації. Сам їх прихід означає відсутність лідерів-чоловіків, які можуть і готові взяти на себе відповідальність в момент струсу.

Жіноче тріо багато що об'єднує. Всі вони - Меркель, Мей і Клінтон були викинуті наверх збігом обставин. Усі вони представляють тип "сірих мишок", далеких від гламуру, що важко і наполегливо пробивали собі шлях нагору в жорсткому і жорстокому чоловічому світі.

Дві з них схожі навіть своїм корінням: Меркель і Мей походять із сімей протестантських священнослужителів. Усі вони своїм кредо вважають прагматизм і діловитість. Вони стали в своїх країнах меншими злом у ситуації політичної деморалізації. Вони уособлюють прагнення значної частини своїх суспільств до стабільності, порядку і надійності. Так, вони сприймаються як тимчасовий сценарій. Але ж дивіться - канцлер Меркель вдалося з ситуативної фігури стати стрижнем німецької політичної сцени.

Втім визнаємо, що Клінтон відрізняється від інших членів тріо своєю готовністю грати в ризиковані ігри на межі самознищення і навряд у неї можна виявити принципи протестантської моралі. Але цей факт не змінює самого проривного значення її можливого піднесення.

Дамське тріо і навіть дует (якщо Клінтон не вдасться обіграти Трампа) - випадковість. Але ця випадковість породжена об'єктивною реальністю - нездатністю традиційного політичного класу знайти вихід.

Кремлю досі доводилося терпіти одну Ангелу. А тепер є вірогідність, що муки потрояться! Готуйтеся, панове, до випробувань

Ці дами будуть твердим горішком для Кремля. Це вам не аргентинка Кіршнер, з якою можна було пофліртувати... Вони будуть жорсткіші і наполегливіші за чоловіків хоча б тому, що повинні будуть доводити свою силу. Ох, і намучиться ж із ними Кремль! Досі доводилося терпіти одну Ангелу. А тепер є вірогідність, що муки потрояться! Готуйтеся, панове, до випробувань.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Мирослава Ґонґадзе Головний редактор і керівник Української служби "Голосу Америки"
Віктор Каспрук Політичний аналітик
Тарас Возняк Культуролог, директор Львівської галереї мистецтв ім. Б. Возницького
Євген Іхельзон Засновник проекту "Я люблю Азію"
Сашко Даниленко Мультиплікатор, художник
Погода