З такою дипломатією ми приречені бути посміховиськом і хлопчиком для биття

Штормить Казахстан. Брутальність і застосування сили, як на мене, перейшла будь-які межі дозволеного.

Штормить Казахстан

В Казахстані чи то пройшли численні мітинги, чи то краще сказати влада Казахстану в зародку жорстко придушила ініціативу висловлення народом цієї країни занепокоєння рішеннями уряду щодо земельної реформи.

Незгодних в Казахстані і так небагато. Готових говорити вголос ще менше.

Але переляк влади настільки великий, що брутально розганяли "пресували" і переслідують і тих, хто наважився вийти на вулицю для протесту, і тих, хто наважився це висвітлювати, і тих, хто випадково під руку потрапив.

Брутальність і застосування сили, як на мене, перейшла будь-які межі дозволеного.

Це при тому, що невдоволення не носить відверто антивладного відтінку. Найхарактернішим і найкритичнішим є плакат, на якому на тлі портрета Назарбаєва написано: "Заводи - росіянам, землю - китайцям".

І ось тут би нашим горе-дипломатам пригадати, що стратегічний партнер Назарбаєв (бо якщо вірити Путіну, то уся казахська державність особисто до Назарбаєва і зводиться) жодного разу не проминув нагоду нагадати, що в Україні все робиться неправильно, а він, в Казахстані, розумніший і все зробить правильно.

У нас про Казахстан прийнято згадувати лише під час пошуків місця для чергового пустопорожнього візиту президента під егідою закупок вугілля

Ось би зараз МЗС України і звернути увагу казахського державника, що діалог з незгодними, повага права на власну думку, і забезпечення права на її висловлення - це не лише принципи, які Казахстан, як учасник багатьох міжнародних організацій зобов"язався поважати, але саме це є основою і демократії, і стабільності, про яку так любить говорити старіючий лідер. Незле би натякнути, що ми очікуємо від влади Казахстану зваженості і закликаємо до загальнонаціонального діалогу.

Але у нас про Казахстан прийнято згадувати лише під час пошуків місця для чергового пустопорожнього візиту президента під егідою закупок вугілля (правда вугілля здебільшого, наскільки я розумію, ми продовжуємо отримувати ахметівське з ДНР).

З такою дипломатією ми просто таки приречені бути міжнародним посміховиськом і хлопчиком для биття.

Текст публікується з дозволу автора

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Віктор Чумак Правник, колишній заступник генпрокурора
Андрій Римарук Ветеран, працівник фонду "Повернись живим"
Остап Українець Письменник, перекладач
Максим Кияк Експерт Ради зовнішньої політики "Українська призма"
Тарас Чмут Голова правління "Українського мілітарного центру"
Погода