Вибух у Стамбулі

Сувора правда життя полягає в тому, що Стамбул призвичаєний до терористичних нападів, атак і вибухів

Вибух у Стамбулі

Загалом, сувора правда життя полягає в тому, що Стамбул призвичаєний до терористичних нападів, атак і вибухів. Офіцеру безпеки генконсульства довелось провести мені окрему лекцію на тему, оскільки перший же вибух після початку моєї роботи в Стамбулі стався в перші ж дні після прибуття до Туреччини. У моєму сприйнятті ситуація значно погіршувалась тим, що за пару днів до Стамбулу мав прибути з візитом президент України.

Завдяки згаданій лекції я дізнався, що вибухи терористичного характеру стаються в Стамбулі 1-3 рази на місяць. Їх інтенсивність напряму пов"язана з подіями на сході Туреччини, що курдські терористи щоразу, коли на сході країни гине їх боєць, практично на наступний же день проводять в Стамбулі акції відплати (що, до речі, є промовистим свідченням масштабів і спроможності курдської спільноти в Стамбулі). Разом з тим, об"єктами нападів традиційно стають жандарми, поліція та збройні сили. І це без винятків.

Вибухи терористичного характеру стаються в Стамбулі 1-3 рази на місяць

Отже, рекомендація фахівця, яку я взяв на озброєння і зробив частиною брифінгів з питань безпеки для співробітників консульства, - уникайте перебування поруч з відповідними об"єктами - і це великою мірою допоможе уникнути небезпеки. Звичайно, якщо мова йде про типову ситуацію, а не добре підготовлені масштабні напади, як наприклад в листопаді 2003 року (серія великих вибухів з 15 по 20 листопада біля єврейського центру, британського консульства та банку HSBC в результаті яких загинули 57 і були поранені понад 700 людей).

Впродовж мого перебування в Стамбулі (2010-2013 р.р.) правило працювало. Виняток - терорист смертник підірвав себе на центральній площі Таксим, але і цей теракт був передовсім спрямований проти місцевого відділку поліції, а не туристів чи простих громадян).

За період мого перебування в Стамбулі не було жодного випадку терористичних актів в районі площі Султанахмет. Ця площа чи район, що об"єднує музей Собору Святої Софії та Блакитну мечеть, є напевно найбільш бажаним для туристів місцем Стамбулу. Власне, це і є туристичний центр і серце міста, які щороку відвідують десятки мільйонів туристів з усього світу.

Говорячи про туризм варто відзначити, що Стамбул залишався єдиним містом чи регіоном Туреччини, відвідуваність якого внаслідок сирійської кризи та терористичної активності ІДІЛ не знизилась (загалом по Туреччині втрати надходження від туризму становили в позаминулому році 12-15 відсотків).

Думаю, це і є месидж терористів - в Туреччині більше немає безпечних місць.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Даян Френсіс Головна редакторка канадської газети National Post 
Олег Саакян Політолог
Пітер Дікінсон Редактор служби UkraineAlert в Atlantic Council
Богуслав Хработа Головний редактор польської газети Rzeczpospolita
Олексій Кошель Голова Комітету виборців України