Було б дуже погано, якщо б конфлікт на Донбасі було врегульовано

Ангела Меркель висловила впевненість у ефективності Мінських угод. Це парадоксальна заява. Адже Мінські угоди практично провалено

Канцлер Німеччини Ангела Меркель пообіцяла вже невдовзі провести зустріч "норманської четвірки" й висловила впевненість у ефективності Мінських угод. Це парадоксальна заява. - зазначає журналіст Віталій Портніков для Радіо Свобода. - Адже, з одного боку, Мінські угоди практично провалено. Вони мали призвести до повного врегулювання ситуації до 31 грудня 2015 року. Вже на цей час окупанти мали залишити територію Донецької і Луганської областей, там треба було провести місцеві вибори й повернути Україні контроль над тією частиною її державного кордону, яка зараз контролюється росіянами. Усього цього не відбулося.

З іншого боку, санкції проти Росії залишаються дієвими і важливими. Вони є важливим додатком до послаблення російської економіки, спричиненого падінням ціни на нафту та очевидною некомпетентністю російського політичного керівництва – цілої зграї шахраїв і нездар. І було б дуже погано, якщо б конфлікт на Донбасі було б врегульовано, а санкції скасованого. Адже під окупацією все одно залишався б Крим, а путінський режим продовжував би загрожувати українській державності, бо не відмовився б від своєї імперської маячні. Ні, нам потрібно, щоб у Росії не було б сил на агресію, щоб у громадян цієї країни виникла б чітка коннотація із нападом на Україну і крахом їхньої держави та їхнього власного добробуту. І з цієї точки зору Мінські угоди є напрочуд ефективними. Все, що послаблює агресора й знищує його міць – добре для України.

Нам потрібно, щоб у Росії не було б сил на агресію, щоб у громадян цієї країни виникла б чітка коннотація із нападом на Україну і крахом їхньої держави

Так що дбати про послаблення санкцій й вихід із донбаського глухого кута має сама Росія. Розуміння того, що ситуацію потрібно змінювати і так звані "народні республіки" у їхньому нинішньому вигляді є серйозним тягарем для російської економіки, вже починає з'являтися.

Кожний долар, який "випадає" з нафтової ціни, зменшує хижу російську агресивність. Я впевнений, що її керівництво вже невдовзі буде виступати із ініціативами, робити миролюбний вигляд: сам факт призначення новим російським представником у Мінській групі колишнього спікера російської Державної думи Бориса Гризлова багато про що свідчить. І тут українцям потрібно не здавати власних позицій. Треба вимагати від окупанта забратися геть із усіх українських територій, назавжди забути і про Донбас, і про Крим, і про Севастополь. Росіяни мають усвідомити – це вихід не для нас, а для них. Мова йде про їхні гроші, їхнє виживання, їхні шанси вийти з кризи й зберегти стабільність у власній державі. І якщо вони не бажають допомогти самі собі – ми їм точно не допоможемо.

Copyright © 2016 RFE/RL, Inc. Передруковується з дозволу Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

114

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Олеся Ольховик Психологиня ГО "Форпост"
Дарія Маслова Психолог, сімейний консультант
Євген Чирва Психотерапевт Центру "Форпост HELP"
Анна Сокур Психологиня ГО "Форпост"
Анна Сотнікова Стиліст-перукар, колорист, трихолог
Погода