Як смачно приготувати баранину

Колись, дуже давно, я їла баранину. Що це була за страва, не пригадаю. Було настільки несмачно, що моя свідомість начисто витерла цей випадок з життя. Потім довго не пробувала ні їсти, ні тим більше готувати її. Чоловік та діти також категорично не хотіли навіть чути про це м'ясо. Та оскільки я взялася за ведення кулінарного блогу, то була змушена вивчити це питання.
Підійшла до справи відповідально) З'ясувала, як правильно вибирати баранину. Ретельно підбирала рецепти. Та й один із читачів у коментарях запитав, чи готую плов. І ось збіг обставин: до прохання читача додалися мої цікавість і бажання. Тому зараз дам рецепти страв із баранини. Чоловік сказав, що й не сподівався на таку смакоту. Доньку вразив плов. Так що у мене все вийшло! Рекомендую. Чесно, не пошкодуєте!!!
Отже. Важливо вибрати свіже м'ясо. Воно має бути статичне, при натисканні пальцем ямочка швидко вирівнюється (точно таку технологію застосовую, вибираючи рибу). Але рекомендую на ринок іти з поліетиленовим пакетом чи разовою рукавичкою. Бо коли бачу тіток, які тикають пальцями в м'ясо, повз не проходжу - можу й рукавичку подарувати)))
Також на базар беру білу серветку. Недобросовісні продавці несвіже м'ясо промивають розчином марганцю, щоб придушити специфічний запах та надати гарний колір. Коли до такого м'яса прикладаєте серветку, вона стає малинового кольору. Тоді час викликати представників ринку та правоохоронців. Хороше м'ясо має червонуватий колір, приємний легкий запах. Плівки та жир - білі, щільні та сухі. Ці поради стосуються будь-якого м'яса.
Баранину вживають практично всі народи земної кулі (крім мене довгий час)))). Його вважають найчистішим м'ясом - ця тварина не їсть нічого, крім свіжої трави та чистої рослинної їжі і не п'є брудної води. Специфічний запах має стара баранина - м'ясо тварини, якій більше року. До 10 місяців вважається ягням, а від тижня до двох місяців - молочним ягням.

Баранина з тмином та м'ятою

Секрет цієї страви полягає в тому, щоб не шкодувати часнику та м'яти.

Інгредієнти:
1 баранячий окіст (вагою до 2,5 кг)
10 зубків часнику
2 червоних перчика чілі
1 пучок м'яти
4-5 ст ложки оливкової олії
1 ст ложка тмину
сік 2 лимонів
сіль за смаком.

Спосіб приготування:
- Роздавити часник та порізати на маленькі шматки, або розтерти у ступці.

- Перець чілі почистити від зерняток і порізати дрібно. Якщо любите гостре, один перчик залишіть із зернятками.
- Дрібно порізати м'яту.
- Підготувати маринад із оливкової олії, соку двох лимонів, м'яти, перцю, часнику та тмину.
- На баранячій ніжці зробити глибокі надрізи вздовж кістки і невеликі на м'якій частині.
- Обмазати баранину маринадом, наповнити надрізи овочевою сумішшю та залишити маринуватися на 2 год. Перед запіканням посолити.

- Запікати 1,5-2 год у розігрітій до 200°С духовці.

Я запекла баранину з картоплею.
Картоплю помити та порізати навпіл. Посипати спеціями, які вам до вподоби (я використовую чорний мелений перець, сіль, базилік та орегано).

За 45 хв до завершення запікання ніжки, вкидаю на деко картоплю.
Баранина ніжна, смачна та соковита. Аромати у квартирі стоять неймовірні)

Спробуйте і ви змінити своє ставлення до цього м'яса, як і я. Бо є погано приготовлена страва, а не погана страва.

Ферганський плов

Ферганський плов - це класика, традиційна узбецька страва. Його можна назвати матрицею.
Я з острахом приступала до приготування, бо, як кажуть, плов - справа тонка. Але результат виявився просто розкішним. М'ясо м'яке, рис розсипчастий,насичений ароматами, із солодким смаком моркви.
Рис купляла спеціально. Девзіра - давній і, мабуть, самий знаменитий сорт довгозернистого пловного рису, що вирощують у Ферганській долині. Але можна використати і звичайний довгозернистий рис. Також потрібне курдючне сало. Курдюк (від тюрк. Kuyruk - хвіст) - жирове відкладення округлої форми біля хвоста у барана "курдючної" породи. Та якщо такого не знайдете, можна використати олію.

Інгредієнти:
700-800 г м'яса (баранину можна замінити на яловичину). Я взяла ребра та лопатку.
200-250 г курдючного жиру або олії
200 г цибулі
600 г моркви
500-600 г рису девзіра
5 г зіри (приправа продається на базарі)
2-3 головки часнику
2-3 штуки перцю чілі
Сіль за смаком

Спосіб приготування:
- Рис треба перебрати, вибравши камінці та зайві елементи. Добре промити під проточною водою - поки вода не буде прозора. Рис не перетирайте в долонях! Бо він не буде розсипчастим. Замочити в теплій воді.
- М'ясо та курдючне сало порізати кубикам 2х2 см.
- Цибулю нарізати напівкільцями. Моркву - соломкою.

- Витопити курдючне сало до шкварок на середньому вогні, шкварки вийняти.

- Збільшити вогонь до максимуму і нагріти жир до появи димку.
- Обсмажити баранину на кісточках до скоринки. М'ясо вийняти.
- Обсмажити цибулю до золистого кольору. Головна умова - жир має бути сильно розігрітий.

- Решту м'яса (без кісток) рівномірно викласти по стінках казана чи чавунної каструлі - ніби цибулю відсуваєте до середини казана. Перемішати не одразу, хвилин за 3-5, щоб жир не "охолов". Обсмажувати м'ясо хвилин 5.

- Рівномірно викласти моркву, дати їй прогрітися 2-3 хв.

Перемішати. Стежити, щоб м'ясо не підгоріло. Коли морква стане рум'яна, додати половину зіри, перетираючи її між долонями. Так видушуємо з неї аромат)))

- Налити холодної води, щоб морква була ледь покрита. Посолити. Коли закипить, зменшити вогонь до мінімуму, варити хвилин 40-50, іноді помішуючи. Додати перець чілі та головки часнику, почищені від верхній лушпайок.

- Коли зірвак (основа для плову) звариться, вийняти м'ясо, перець чілі та часник. Збільшити вогонь до максимуму та викласти рівномірно рис.

Він має бути покритий водою на 1-1,5 см. Якщо рідини не вистачає, долийте окропу. Плов повинен кипіти рівномірно - акуратно шумівкою порівняйте шар рису, не зачіпаючи решту інгредієнтів.

- Коли вода випариться, рис має бути готовий на 80-90 відсотків, тобто злегка жорсткуватий, але не хрустіти. Якщо він не такий, ще трішки додати окропу та довести рис то потрібної консистенції.
- Зібрати рис гіркою, посипати рештою розтертої зіри.

- Повернути у плов м'ясо, накрити кришкою, зменшити вогонь до мінімуму та залишити томитися ще хвилин на 15-20.


Хвилин за 5 до завершення, повернути перець та часник.

- Готовий плов похлопати шумівкою або ложкою. Він повинен мати глухий сухий звук. Якщо немає, ложкою зробити у плові ямки, та ще потримати без кришки на повільному вогні. Щоб вся зайва волога випарувалася.
- Викласти плов на тарілку гіркою, прикрасити часником.

І приступати до поїдання, бо немає нічого смачнішого, ніж плов з пилу з жару))))

Бажаю отримувати вдячність словами:"На Землі ТАК не готують"

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі