Георгій Манчуленко
Народний депутат України II, III, IV скликань. Офіцер повітряно - десантних військ в запасі. Стояв біля витоків Української Гельсінської спілки і Руху на Буковині. Один із засновників Спілки офіцерів України та ГО "Українське козацтво". У лавах КПСС/КПУ не перебував. Розробник більшості законів, що регулюють сферу націонапьної безпеки і оборони. В Законі "Про основи національної безпеки України" вперше запровадив норму про Стратегію національної безпеки. Добився прийняття Закону "Про розвідувальні органи України", який узаконив існування воєнної розвідки та вперше визначив правові норми (на рівні закону, а не підзаконних актів) функціонування всього розвідувального співтовариства України. До Закону "Про боротьбу з тероризмом" вніс новації щодо застосування Збройних Сил України в антитерористчних операціях (без ЗСУ АТО на Донбасі була б неможливою). Розробив Концепцію підвищення ролі високомобільних родів військ (спецпризначення, повітряно-десантних, морської піхоти) та створення Сил спеціальних операцій (закрита тематика, 2001 рік), яка до цього часу практично не реалізована. Здійснив парашутний стрибок на дрейфуючу крижину Північного полюсу, будучи заступником начальника експедиції "Україна - Північний полюс - 2000". Активіст Майдану, на якому діяв і в найтрагічніші київські дні лютого 2014 року. Буковина - мій рідний край, а Київ - серце вічної України, моєї неповторної Батьківщини!
06.11.2014

Портрет ідеального начальника

Потрібно цінувати те, що маєш,
а не те, про що мрієш.
Леся Українка

Кожен третій офісний працівник хотів би працювати під керівництвом чоловіка. Наявність дружини і дітей теж асоціюється з хорошими навичками керівника. Про те, яким має бути ідеальний начальник, йдеться нижче. Смаки виявилися різноманітними.
Соціальний портрет. За даними опитування hh.ua, для більшості "білих комірців" стать і сімейне становище начальника значення не мають. Тим не менше, кожен третій хотів би працювати під керівництвом чоловіка середнього віку. Дещо менше половини вважають, що керівник повинен бути успішним не тільки в кар'єрі, але й у особистому житті. У ідеалі він повинен бути одруженим і мати двох дітей. А ось питання релігії та національності для багатьох відходить на другий план. Троє із чотирьох опитаних заявили, що для них не є важливою інформацією віросповідання шефа (моя думка, що це питання, як і молитва,– справа індивідуальна, але вона не повинна шкодити нашій державності, загалом – національним інтересам України). А двоє із трьох залишать без уваги національність.

Особисті якості. Окрім хорошої освіти, досвіду та бажання рухатися вперед, керівник (провідник) повинен володіти тими необхідними якостями, які допоможуть йому в досягненні мети. Перше місце в рейтингу позитивних якостей займають організаторські здібності. На другій сходинці – уміння володіти собою незалежно від ситуації. Далі йде наявність аналітичного і стратегічного мислення. А остання із п'ятірки найважливіших рис характеру – відповідальність. Таким чином, підлеглі хотіли би бачити в керівникові не лише сильну особистість, лідера, який уміє ухвалювати рішення й відповідати за них, але і чудового стратега, готового організувати й повести за собою команду.

Стиль керування. В умовах постійних змін на ринку й прагнення компаній пропонувати нові цікаві послуги, дуже цінується "командний дух", уміння в рамках колективу генерувати творчі ідеї. Тому цілком очікувано, що для більшості (67%) офісних співробітників найбільш прийнятним є демократичний стиль керування. Саме цей стиль ґрунтується на колегіальності, довірі, інформуванні підлеглих, ініціативі й творчості. Проте в реальному житті тільки кожного четвертого начальника підлеглі можуть назвати демократом. У той же час дещо менше половини (43%) керівників, на
думку опитаних, використовують у взаємодії з підлеглими авторитарний стиль. А найменш ефективним є ліберальне керування. І тут думки начальників і підлеглих практично співпали.
Крім цього, дещо більше половини, а саме 52%, бажали би працювати під керівництвом харизматичного лідера, а кожен п'ятий хотів би бачити в начальникові дипломата. Більше за все побоюються зіштовхуватися з деспотичними керівниками, дилетантами та одиночками. Разом із тим, кожен п'ятий вважає, що йому доводиться працювати саме з начальником-тираном.

Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна hh.ua в грудні 2013 року. В опитуванні брали участь 1781 респондент.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі