Олександр Бригинець
Журналіст, громадський діяч, Позаштатний радник Міністра інформполітики в зоні АТО
02.08.2013
3338
3

Будинок Коцюбинського зібралися руйнувати?

Сьогодні будівельним парканом огородили будинок-пам'ятку, в якому жив український письменник Михайло Коцюбинський, що знаходиться в м. Бар Вінницької області.

Громада забила на сполох, адже боїться, що пам'ятку знесуть, оскільки з будинку була знята табличка, яка засвідчувала його статус як пам'ятки.

Розвіяти їхні побоювання може лише відповідна заява влади. Саме тому, я звернувся до керівництва області з вимогою терміново з'ясувати ситуацію і повідомити громаді об'єктивну картину, яка склалася навколо цього будинку. Щиро вірю в те, що ми почуємо заяву керівництва області, що будинку нічого не загрожує.

Окрім того, звернувся до Генеральної прокуратури з проханням терміново втрутитися в ситуацію. Та до Мінкульту з проханням врятувати будинок від можливого руйнування і вразі необхідності захистити його відповідним більш високим статусом.

Статус пам'ятки історії місцевого значення під № 313 будинок М.Коцюбинського отримав у 1971 році рішенням Вінницького обласного виконавчого комітету депутатів і трудящих.

Михайло Коцюбинський найвидатніший український прозаїк, автор роману "Тіні забутих предків" та багатьох інших творів. Він зробив значний внесок не лише в розвиток української культури, а й вплинув на розвиток світової літератури, тому дивно, що відбувається така наруга над об'єктом, що пов'язаний з життям письменника. Тим паче у рік сотих роковин з дня його смерті та напередодні 150-річчя з дня його народження, яке ми святкуватимемо наступного року -15 вересня 2014 року.

Як відомо, територія площею 45 соток, на якій розташований будинок Коцюбинського, була віддана в листопаді 2011 року Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирю у безстрокове користування.

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

3

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Наші автори
Дмитро Ярош Командувач Української добровольчої армії
Віктор Лещинський Президент Національного експертно-будівельного альянсу України
Олег Романчук Публіцист
Володимир Ярославський Шеф і керуючий партнер ресторану "Lucky"
Ольга Айвазовська Голова громадянської мережі "Опора"