В Україні з політичних причин була провалена мобілізація.
Аби цього не сталося, з людьми потрібно було комунікувати більш вдумливо та системно. Про це в інтерв'ю NV заявила керівниця Центру підтримки аеророзвідки Марія Берлінська.
Вона пояснила, що кожен українець хоче розуміти, що в армії він буде застосовувати свої навички та вміння, отримає якісну підготовку та адекватне забезпечення.
Окрім того, надто довго ухвалювали відповідне законодавство. Як наслідок, люди на передовій втомлені та виснажені, а деякі з них "вже по два і більше років без ротацій".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Для військовозобов'язаних запровадять новий документ: подробиці від Генштабу
"І є величезний запит на справедливість в суспільстві. Люди готові йти, але при тому розуміючи, що і політичні еліти точно так само ризикують. Що поруч на передових позиціях будуть і представники сімей політичних еліт, будуть друзі і депутатів, і топчиновників, будуть їхні близькі родичі, і навіть за ротаційним принципом могли бути певні представники влади", - пояснила Берлінська.
Вона наголошує, що популізм - закликати "піти в окопи" весь парламент та Міноборони, але "за ротаційним принципом до 20−30% можна було б давати".
"Тоді б люди бачили чіткі сигнали того, що вся країна розділяє ці ризики порівно, тому що кожна людина хоче жити, і кожна мама хоче, щоб її донька чи син повернулися живим і здоровим", - пояснила вона.
Вартість мобілізаційної кампанії Києва залежатиме від щомісячного рівня призову і рішень про ротацію.
Водночас вартість утримання одного солдата без зброї оцінюється у 1,2 мільйона гривень. Про це у коментарі Bloomberg сказав заступник міністра оборони України Юрій Джигир.
Він також розповів, що війна в Україні показала низку конкретних корупційних ризиків у Міноборони, але "нова система закупівель допомогла їх ліквідувати".
Коментарі
3