"Золотий Лотос" на Майдані Незалежності відкрито(ВІДЕО)
7 квітня о 19.30 на Майдані Незалежності було встановлено 10-метрову скульптуру "Золотий Лотос". Представив його всесвітньо відомим корейський художник та дизайнер Цой Джонг Хва. Саме ця квітка і буде головною експозицією Першої Київської бієнале сучасного мистецтва ARSENALE . Ведучим події став Павло Шилько. Після урочистого показу квітки, людей розігрів виступ балету "Форсайт". Опісля на сцену вийшов Девід Елліот – куратор проекту ,Цой Джонг Хва та інші представники бієнале . "Мені дуже сподобався Київ. Мені сподобався дух українського народу , стиль життя українців. Навіть не треба пояснювати . Це треба відчути "-поділився своїми враженнями про Україну Цой Джонг Хва ,якого підтримали всі присутні на сцені.
Для створення цієї скульптури художник обрав образ квітки тому,що це універсальний символ,зрозумілий більшості людей у всьому світі. Він завжди намагається використовувати зрозумілі символи в своїх роботах. "Я прагну не лише залучити людей до діалогу , а й змусити замислитись про певні важливі речі. І квітка є символом,що допомагає у цьому" . "Міські скульптури" Цоя Джонг Хва вже прикрашали міста під час міжнародних культурних та суспільних подій. У 2005 році лотоси- гіганти виросли у Венеції. Також жовтий лотос був виставлений на олімпійському стадіоні в Пікіні під час Олімпіади у 2008 році. Влітку 2010 року художник представив чотириметрові лотоси в Сіднеї ,а кількома місяцями раніше – в Токіо. Встановлення цієї інсталяції на Майдані Незалежності продемонструє мешканцям української столиці виразний приклад того, як можуть співіснувати мистецтво та міський простір ,як мистецтво перетворюється на один із знаків міста,а також доведе,що мистецтво є доступним для кожного.. Ну а насолодитися красою можна буде протягом 10 днів - потім вона переїде до Мистецького Арсеналу, де і проводитиметься Перша Київська бієнале сучасного мистецтва ARSENALE 2012.










Коментарі