Понад 30 протестувальників загинули у Сані, столиці Ємену, коли урядові війська почали стріляти у натовп. У неділю на вулиці вийшли близько 100 тис людей. Вимагали відставки президента 69-річного Алі Абдалли Салеха, який править із 1978-го. У понеділок вони без єдиного пострілу захопили базу Республіканської гвардії, на яку спирався Салех. У вівторок уряд і революціонери уклали перемир'я.
Протести почалися в Ємені 27 січня. За місяць до мирних мітингувальників долучилася перша танкова дивізія єменської армії. У червні революціонери штурмували президентський палац. Після цього Салех виїхав до сусідньої Саудівської Аравії нібито на медичне обстеження. Досі не повернувся. У Ємені з повстанцями бореться його син Ахмед, який командує вірними Салехам Республіканською гвардією та силами спецпризначення.
У неділю та понеділок у людей на вулицях стріляли снайпери, зенітки й міномети. Серед убитих дівчинка-немовля та 14-річний хлопець. Очевидці кажуть, вогонь відкрили не лише солдати Салеха.
— У понеділок зранку чути було постріли з танкових гармат. Це відстрілювалися солдати з першої дивізії. Цим вони дають привід урядовим військам стріляти у мирних демонстрантів, — говорить житель Сани 31-річний Атіяф Альвазір.
Держдепартамент США вимагає, щоб Салех пішов у відставку в обмін на те, що повстанці пообіцяють не переслідувати його та родину. Президент відмовляється, каже, що піде лише після виборів.
— Для режиму Салеха все скінчилося, — говорить лідер протестувальників Абдул-Хаді аль-Аззаї. — І переговорів із ним не буде, доки тривають убивства. Чому мовчить світ?
У Ємені може початися громадянська війна, вважає Філіп Лютер, керівник правозахисної організації "Міжнародна амністія" по Близькому Сходу.
— Країна балансує на межі. Мирні протестувальники розчаровані, бо політичними засобами нічого не добилися. А урядове насильство провокує їх узятися до зброї.
Коментарі