Московські вчені цього тижня почали приймати заявки добровольців, які хочуть взяти участь в експерименті "Марс-500". Понад 500 днів треба буде провести без алкоголю, цигарок і сексу. В космічній капсулі на них перевірятимуть, як людський організм витримуватиме політ на Марс.
Дослідження провадитиме Інститут медичних і біологічних проблем. Мета — вивчити потреби організму під час тривалого перебування на борту космічного корабля, який летить на Марс. Проект стартує наступного року.
Майже 250 днів учасники експерименту "летітимуть" на Червону планету, 30 днів проведуть "на її поверхні" та ще приблизно 240 "повертатимуться" додому. Проект можуть продовжити, адже в реальному "польоті" будуть непередбачувані обставини.
Увесь час піддослідні перебуватимуть у приміщенні, нашпигованому камерами і мікрофонами. Спілкуватися із зовнішнім світом вони зможуть лише через електронну пошту. Але листи доходитимуть із запізненням, ніби вони насправді з космічного корабля.
На початку "польоту" "космонавтам" видадуть необхідну їжу, розраховану до кінця експерименту. Якщо харчі з"їдять раніше, поповнення не отримають. Бо в реальному польоті доставити продукти буде неможливо.
Для експерименту "Марс-500" відберуть шістьох учасників віком від 25 до 50 років. Вони повинні добре розмовляти англійською і російською та мати вищу освіту. Організатори хочуть, щоб це були лікарі, програмісти, інженери або біологи. Попередньо кандидати пройдуть тести. Вони мають не просто вижити під час експерименту, а й записувати все, що відбуватиметься.
У реальному польоті на Марс братимуть участь представники Росії, США та інших країн, тож російські вчені хочуть, щоб і в їхньому дослідженні працювала міжнародна команда. Вже надійшло 50 заявок з 12 країн.
Учасники експерименту отримуватимуть зарплатню, але її суму організатори не розголошують.
Коментарі