"Революція — це я! Колесо історії повернути не можна! У мене монополія на виробництво труб, і я використаю це на благо українського народу! У мене лежить мільярд доларів у Швейцарії, але я — з вами, я тут, я нікуди не їду!"
Такі слова на сцені в театрі німецького міста Потсдама промовляла жінка, загримована під Юлію Тимошенко. Українського політика у п"єсі 39-річної режисерки Анни-Сильви Кьоніґ грає акторка Анне Лебінськи, 36 років. Прем"єра вистави під назвою "Юлія Тимошенко" відбулася у Потсдамі минулої неділі.
Окрім Тимошенко, серед персонажів п"єси були Віктор Пінчук, Віктор Ющенко, Леонід Кучма, чоловік Тимошенко Олександр і її дочка Женя.
Перша сцена, де Тимошенко говорить про труби і мільярд доларів у Швейцарії, відбувається на київському Майдані у дні помаранчевої революції. Грає українська народна музика. Юлія Володимирівна виходить у білій шубі, з косою на голові.
— Сцена з Майдану сподобалася глядачам найбільше. Вона відображає уявлення німців про Україну, — розповідає "ГПУ" 53-річний контрабасист театру, латвієць Йосиф Шмушкович.
Режисерка Анна-Сильва Кьоніґ вирішила поставити виставу на українському матеріалі одразу після подій кінця 2004-го. Кого з політиків зробити головним героєм, сумнівів не було.
Сидить на унітазі і їсть банани
— Як театральний персонаж Ющенко нам видався нецікавим. Хоча, можливо, він і кращий політик, — зізнається Анна-Сильва.
Сценарій у співавторстві написали німкеня хорватського походження Адріана Альтарас і Максим Курочкін — український драматург, який працює в Москві. Адріана відповідала за біографічну частину сценарію — як Тимошенко росла в Дніпропетровську, як дорослішала, як ставала політиком і як зайняла своє місце в світі чоловіків. Курочкін змалював сучасну політичну ситуацію в Україні.
— Півроку я збирала інформацію про Тимошенко зі статей, телепрограм, її промов. Тимошенко — політик, дружина, мати. Мене цікавило, що дала їй політична кар"єра і що вона втратила. Крім того, історії наших країн схожі. Ми теж пережили кінець Радянського Союзу і революцію — падіння Берлінської стіни, — пояснює Адріана. — Мені сподобалося, як зіграла актриса. Її було не відрізнити від справжньої Тимошенко.
Шлях Юлії до влади сценаристка зобразила без прикрас. Не забула момент у політичній кар"єрі Тимошенко, коли вона в 2001 році перебувала в Лук"янівському СІЗО. Сцена розгортається в підвалі театру. Юлія Володимирівна сидить на унітазі і їсть банани, а потім миє цей унітаз.
Ні представників українського посольства в Німеччині, ні саму Тимошенко вистава не зацікавила. А от пересічні німці охоче прийшли на прем"єру — всього близько двох сотень чоловік. Квитки коштували від 7 до 29 євро. П"єсу гратимуть щонайменше до листопада.
Німецькі театрали не перші, кого надихнула Тимошенко. Торік депутат російської Держдуми Олексій Митрофанов зняв еротичний фільм, у якому головні герої — чоловік і жінка — зовні схожі на Юлію Тимошенко і президента Грузії Михаїла Саакашвілі.
Коментарі