Ексклюзиви
понеділок, 25 вересня 2006 17:59

У Німеччині поставили п"єсу про Тимошенко

Автор: фото: Віктор РЄПІН
  Юлію Тимошенко на сцені театру міста Потсдам у Німеччині грає акторка Анне Лебінськи
Юлію Тимошенко на сцені театру міста Потсдам у Німеччині грає акторка Анне Лебінськи

"Революція — це я! Колесо історії повернути не можна! У мене монополія на виробництво труб, і я використаю це на благо українського народу! У мене лежить мільярд доларів у Швейцарії, але я — з вами, я тут, я нікуди не їду!"

Такі слова на сцені в театрі німецького міста Потсдама промовляла жінка, загримована під Юлію Тимошенко. Українського політика у п"єсі 39-річної режисерки Анни-Сильви Кьоніґ грає акторка Анне Лебінськи, 36 років. Прем"єра вистави під назвою "Юлія Тимошенко" відбулася у Потсдамі минулої неділі.

Окрім Тимошенко, серед персонажів п"єси були Віктор Пінчук, Віктор Ющенко, Леонід Кучма, чоловік Тимошенко Олександр і її дочка Женя.

Перша сцена, де Тимошенко говорить про труби і мільярд доларів у Швейцарії, відбувається на київському Майдані у дні помаранчевої революції. Грає українська народна музика. Юлія Володимирівна виходить у білій шубі, з косою на голові.

— Сцена з Майдану сподобалася глядачам найбільше. Вона відображає уявлення німців про Україну, — розповідає "ГПУ" 53-річний контрабасист театру, латвієць Йосиф Шмушкович.

Режисерка Анна-Сильва Кьоніґ вирішила поставити виставу на українському матеріалі одразу після подій кінця 2004-го. Кого з політиків зробити головним героєм, сумнівів не було.

Сидить на унітазі і їсть банани

— Як театральний персонаж Ющенко нам видався нецікавим. Хоча, можливо, він і кращий політик, — зізнається Анна-Сильва.

Сценарій у співавторстві написали німкеня хорватського походження Адріана Альтарас і Максим Курочкін — український драматург, який працює в Москві. Адріана відповідала за біографічну частину сценарію — як Тимошенко росла в Дніпропетровську, як дорослішала, як ставала політиком і як зайняла своє місце в світі чоловіків. Курочкін змалював сучасну політичну ситуацію в Україні.

— Півроку я збирала інформацію про Тимошенко зі статей, телепрограм, її промов. Тимошенко — політик, дружина, мати. Мене цікавило, що дала їй політична кар"єра і що вона втратила. Крім того, історії наших країн схожі. Ми теж пережили кінець Радянського Союзу і революцію — падіння Берлінської стіни, — пояснює Адріана. — Мені сподобалося, як зіграла актриса. Її було не відрізнити від справжньої Тимошенко.

Шлях Юлії до влади сценаристка зобразила без прикрас. Не забула момент у політичній кар"єрі Тимошенко, коли вона в 2001 році перебувала в Лук"янівському СІЗО. Сцена розгортається в підвалі театру. Юлія Володимирівна сидить на унітазі і їсть банани, а потім миє цей унітаз.

Ні представників українського посольства в Німеччині, ні саму Тимошенко вистава не зацікавила. А от пересічні німці охоче прийшли на прем"єру — всього близько двох сотень чоловік. Квитки коштували від 7 до 29 євро. П"єсу гратимуть щонайменше до листопада.

Німецькі театрали не перші, кого надихнула Тимошенко. Торік депутат російської Держдуми Олексій Митрофанов зняв еротичний фільм, у якому головні герої — чоловік і жінка — зовні схожі на Юлію Тимошенко і президента Грузії Михаїла Саакашвілі.

Зараз ви читаєте новину «У Німеччині поставили п"єсу про Тимошенко». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути