
27-річна Роземер Фернандес та її чоловік Джоао — бразильці африканського походження. В обох чорна шкіра, жорстке темне волосся та негроїдні риси обличчя. Троє із п"яти їхніх дітей — альбіноси. Їхній шкірі бракує пігменту меланіну. Він забарвлює шкіру, волосся, райдужну та пігментну оболонки очей. Меланін захищає від впливу сонячних променів.
Родина живе у бідному районі міста Олінда на північному сході Бразилії. Там спекотно. 10-річній Рут, Естефані, 8 років, та їхньому 5-річному братові Кауану потрібні дорогі креми, аби захиститися від сонячних опіків. Їхні батьки не мають на це грошей.
— Боюся, у моїх дітей буде рак шкіри, тут надто сонячно, — говорить Роземер. — Стараюся прикривати їм шкіру сорочками з довгим рукавом, на голови надягаю кепки, але вони у такому одязі пітніють.
Діти Фернандес відрізняються від однолітків. За це їх часто дражнять у школі. У родини також виникають неприємності з поліцейськими. Ті вважають, що білошкірих дітей Фернандеси вкрали.
— Ген альбінізму зустрічається в однієї людини з 20 тисяч, — каже Валдір Вальбіно, професор генетики з університету бразильського штату Пернамбуку. — У Фернандесів рідкісний випадок — обоє мають такий ген.
Боюся, у дітей буде рак шкіри
В африканській країні Танзанії на альбіносів полюють, як на звірів. Місцеві переконані: їхні органи приносять щастя та гроші. Кістки й волосся цих людей продають танзанійським цілителям, а також у сусідні Кенію, Конго та Уганду. Одна рука альбіноса коштує до $1,2 тис. За офіційними даними, торік у країні вбили 19 світлошкірих африканців. Утім, місцеві правоохоронці кажуть, жертв у кілька разів більше.
Нині в Танзанії живе приблизно 250 тис. альбіносів. Місцева влада не може вберегти їх від злочинців. Про них дбають міжнародні організації — відкривають спеціальні табори. Там світлошкірі негри живуть під охороною. Торік у селищі Кабанга відкрили початкову школу для дітей-альбіносів. Заклад охороняють солдати. Кажуть, іноді військові йдуть на змову із місцевими — продають їм дітей. Селищами Танзанії їздять працівники правозахисних організацій. Вони розповідають людям про альбінізм. Пояснюють, що це не прокляття й не заразна хвороба, а відсутність пігменту шкіри.
Коментарі