У неділю 390 тисяч виборців у Придністров"ї вирішували — хочуть вони приєднатися до Росії чи бажають залишитися у складі Молдови. На дільниці прийшло проголосувати 77,63% громадян, внесених у списки виборців. За офіційними даними ЦВК, 97,1% з них висловилися за приєднання до Росії.
Напередодні референдуму по телебаченню та радіо жителів Придністров"я активно закликали прийти на дільниці. У Тирасполі, столиці невизнаної республіки, вулицями їздили автомобілі з гучномовцями. На центральній площі міста активісти партії "Прорив" палили прапори Молдови і опудала президента цієї країни Володимира Вороніна. Засновник партії Дмитро Соїн каже, що їх фінансує так званий клуб друзів.
— Ми знаходимо розуміння на рівні російської адміністрації, — відверто зізнається Соїн.
Зранку в неділю з гучномовців біля 262 виборчих дільниць у Придністров"ї звучала музика. Люди спокійно шикувалися в черги і чекали можливості проголосувати.
— Якщо порівнювати референдум, скажімо, з виборами президента в Україні, то тут усе проходило набагато спокійніше, — розповідає "ГПУ" Геннадій Шевченко, 39 років, заступник голови Всеукраїнської партії "Нова сила", який спостерігав за референдумом у Тирасполі. Майже ніяких порушень ні він із колегами, ні міжнародні спостерігачі, яких у Придністров"ї було близько 150 чоловік, не зафіксували. Крім "Нової сили", від України за референдумом спостерігали Прогресивна соціалістична партія Наталії Вітренко, УНА-УНСО, уповноважена з прав людини Верховної Ради Ніна Карпачова.
Придністров"я займає восьму частину території Молдови. Тут розташована чверть промислових підприємств країни. У вересні 1990 року республіка проголосила, що виходить зі складу Молдови. Через два роки у військовому конфлікті між країнами загинуло півтори тисячі осіб. У конфлікт втрутилися російські війська, частина яких і досі залишається у Придністров"ї.
Коментарі