О 2.40 за місцевим часом у суботу, 8 березня, літак малайзійських аваіаліній Боїнґ 777–200 зник із екранів радарів. У той момент він летів над Південно-Китайським морем. За 2 год. до цього вилетів зі столиці Малайзії, міста Куала-Лумпур, у напрямку Пекіна, Китай.
На борту були 12 членів екіпажу та 227 пасажирів.
Перед зникненням літак не подав жодних сигналів тривоги. Натомість пілоти повідомили оператору, що все добре. Однак відхилився від курсу в бік протоки між островами Малакка та Суматра.
Літак чи його залишки в морі та повітрі шукають рятувальники й військові дев'яти країн. До операції задіяли 39 літаків і гелікоптерів, 42 кораблі.
Експерти називають декілька можливих причин зникнення судна. Найвірогідніша — помилка пілота. Також могло впасти через погані погодні умови та технічні неполадки. Проте синоптики кажуть, що погода в той момент була нормальною, а капітан Захарі Ахмад Шах має 33-річний досвід роботи у малайзійських авіалініях. Версію про терористичний акт не відкидають.
Серед пасажирів громадяни 14 країн. Найбільше китайців — 153 та малайзійців — 38, також є двоє українців — Сергій Дейнека та Олег Шустрак. Двоє із пасажирів, іранці 19-річний Пуріа Ноур Мохаммад Мехрдад та 29-річний Делавар Сеєд Мохаммадреза потрапили на борт літака за вкраденими паспортами. Поліція спочатку підозрювала їх в організації терористичного акту, але це припущення не підтвердилось. Чоловіки не мають жодного стосунку до терористів.
— Цей випадок є нетиповим, літаки так просто не зникають. Зазвичай ми очікуємо на спеціальний сигнал у разі надзвичайних ситуацій, або спрацювання аварійної кнопки на чорній скриньці. А цей літак зник із радара без будь-якого попередження. Навіть при розгерметизації чи теракті пілот має час, щоб повідомити про небезпеку, — коментує слідчий із питань повітряних надзвичайних ситуацій Девід Глів.
У червні 2009 року над Атлантичним океаном зник літак, що прямував із Бразилії до Франції. На борту перебували 228 людей. Уламки від судна знайшли наступного дня. Щоб знайти залишки фюзеляжу та бортових самописців на дні океану, пішло два роки. Води біля В'єтнаму та в Малаккській протоці не такі глибокі, як океанські.
Коментарі