Ексклюзиви
Понеділок, 05 березня 2007 15:40

Китайці навчилися програмувати птахів

Учені з китайської провінції Шаньдунь трансплантували в мозок голуба мікроелектроди. Завдяки цьому птахом можна керувати на відстані за допомогою дистанційного пульта. Голуб виконує всі команди.

— У польоті він повертав праворуч, ліворуч, опускався та піднімався. Мікроелектрод впливав на певні ділянки мозку. Це змушувало птаха виконувати вказівки, наче він сам приймав рішення, — розповідає керівник проекту Сю Сюечен.

Науковець запевняє, що голуб не відчуває електрода. Спеціалісти з Університету науки і технології Шаньдунь уже проводили подібні експерименти з мишею.

Вони впевнені, що технологія принесе багато практичної користі у майбутньому, особливо в сфері медицини. Можна буде ефективніше допомагати інвалідам, у яких порушена робота центральної нервової системи. Чіпи допомагатимуть людині контролювати власні органи, наприклад руки чи ноги.

Водночас проти таких дослідів активно виступають захисники прав тварин. В Інтернеті з"явилося чимало фотографій птаха — учасника експерименту. На знімках можна побачити, як голубу розрізали голову, щоб вживити електрод. Пристрій стирчить у птаха прямо з черепної коробки.

Зараз ви читаєте новину «Китайці навчилися програмувати птахів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 5426
Голосування Як ставитеся до заміни паперових 1, 2, 5, 10 гривень на металеві?
  • Позитивно. Це світова практика
  • Негативно. Монети незручно носити
  • Потрібно йти до безготівкового розрахунку
  • Байдуже. За ці гроші зараз нічого не купиш
  • Це не першочергова проблема. Схоже на імітацію змін в країні
Переглянути