У неділю 300 французьких десантників захопили аеропорт у Абіджані, економічній столиці Кот д'Івуару. Військові заблокували роботу летовища, аби дати змогу всім іноземцям вилетіти до сусіднього Сенегалу.
Понад тисячу людей загинули за останній тиждень у Кот д'Івуарі, країні в Західній Африці. Найбільше жертв у місті Дукує. Після бою працівники гуманітарної місії ООН виявили на вулицях міста сотні трупів. У п'ятницю в готельному номері застрелили викладача-француза.
У країні з грудня минулого року точаться сутички між прихильниками екс-президента 66-річного Лорана Гбагбо, який програв вибори, та нового глави держави — Аласана Уаттари, 69 років.
Гбагбо із прибічниками забарикадувався в Абіджані. Війська Уаттари оточили місто.
У країні живуть 12 тис. 200 французів, більшість мають бізнес або працюють в Абіджані. Кот д'Івуар — колишня французька колонія. На околиці Абіджана розташована база французького миротворчого контингенту "Одноріг". Зараз на її території переховуються 1650 іноземців. Франція ввела свої війська до країни 2002 року згідно з рішенням ООН.
Організації Об'єднаних Націй заявила, що вивезе всіх цивільних працівників із країни. Політичне протистояння у Кот д'Івуарі загострене війною між племенами якуба та гуере. Перше підтримує новообраного Уаттару, друге — колишнього главу держави.
Лоран Гбагбо назвав французів "окупаційною армією" і звинуватив їх у підтримці повстанців. Державне телебачення закликає громадян виходити з домівок і не залишати вулиць.
У жовтні 2000-го на виборах переміг Лоран Гбагбо. Це не сподобалося північним мусульманам, які підтримують Аласана Уаттару. З 2002 року в країні триває громадянська війна. Населення тікало на мусульманську північ, де сформувався ісламський рух опору. Франція допомагає Гбагбо. 28 листопада 2010 року у Кот д'Івуарі відбулися перші за 10 років вибори президента. Центрвиборчком оголосив переможцем Уаттару, а конституційна рада — Гбагбо. Після цього в країні почалися сутички. Кордони перекрили, відключили супутникове телебачення. До 30 березня повстанці Уаттари захопили майже всю територію країни.
За вісім років конфлікту з Кот д'Івуару втекли майже мільйон людей.
Коментарі