Американський археолог Нік Беллантоні та генетик Лінда Стросбах ставлять під сумнів факт самогубства Адольфа Гітлера. Вони зробили аналіз ДНК фрагмента черепа фюрера, який зберігається в російському державному архіві в Москві. Кажуть, кістка належить 40-річній жінці, але не дружині фюрера Єві Браун — 1945-го їй було 33 роки.
Згідно з офіційною версією, 56-річний Гітлер і Браун разом отруїлися ціанистим калієм 30 квітня 1945 року в окупованому радянськими військами Берліні. Після того як фюрер прийняв отруту, вистрелив собі в ліву скроню. Їхні тіла спалили. Рештки, серед яких були частина щелепи та фрагмент черепа з діркою від кулі, закопали. Могилу знайшли радянські солдати. Кістки забрали до Москви як доказ смерті Гітлера.
Заступник директора московського архіву Володимир Козлов спростовує версію американців. Каже, ані Беллантоні, ані Стросбах в архіві не працювали.
— Навіть, якби приїхали, їм би ніхто не видав кісток на руки, — запевняє Козлов. — Це може їх пошкодити.
Чутки, що Гітлер насправді вижив, з"явилися 1946 року. Деякі історики переконували: нацистський лідер утік із Браун до Південної Америки. Там помер 1964-го. Кілька років тому аргентинський журналіст Абель Басті видав книгу "Гітлер в Аргентині". Запевняє: фюрер не накладав на себе руки. Зміг утекти з окупованого Берліна. На військовій субмарині приплив до Аргентини влітку 1945-го. Після висадки пасажирів, човен затопили. Басті каже, той досі лежить на морському дні. Але дослідити його не може — експедиція дорога. Цю версію журналістові розповіли колишні нацисти. Сотні з них переїхали після поразки Німеччини до Південної Америки. У книзі також є спогади гувернанток, які служили в будинку фюрера та Браун. Ті розповідають, що Гітлер був привітним та уважним.
Коментарі
2