200 китів і дельфінів викинулися на узбережжя австралійського острова Тасманія. Більшість тварин загинули.
Повернути китів у воду намагаються сотні людей — представників природоохоронних організацій і волонтерів. Середня вага кожного кита — 600–800 кг, довжина — від 8 м. Одну тварину піднімають щонайменше 10 чоловіків. Деяких китів повертають у воду за допомогою спеціальних вантажівок. Урятували майже 50 особин. Тварин, що залишаються на березі, обливають морською водою, обмотують мокрою тканиною, аби вберегти від сонячних опіків.
— Це надзвичайно сильні істоти. Деякі з них зможуть пролежати на березі ще кілька днів, — каже Кріс Артур із тасманського парку дикої природи.
Учені не можуть пояснити причин суїцидальної поведінки китів. Тварини, яких повернули в море, годинами плавають поблизу берега й можуть знову викинутися на сушу.
Дехто вважає, що китів дезорієнтують ультразвукові сигнали підводних човнів. У листопаді 2007 року неподалік місця, де стояла американська субмарина, на острові Кабо-Верде в Атлантичному океані на берег викинулися майже три сотні дельфінів. Рятівникам вдалося повернути у воду 65 тварин. Подібні випадки траплялися й неподалік міжнародних баз у Середземному морі 2002-го. Тоді біологи звинуватили військових у загибелі 24 дельфінів.
Коментарі