Ексклюзиви
Понеділок, 27 вересня 2021 10:50

Парламенту з більшістю жінок не буде: Ісландія перерахувала голоси

Повторний перерахунок голосів на виборах в Ісландії засвідчив, що чоловіків у парламенті країни буде більше, ніж жінок.

Жінки дістали 30 із 63 місць в альтингу, повідомила ісландська державна телерадіокомпанія RÚV. Результати до перерахунку свідчили, що вперше в історії Ісландії до парламенту пройшли 33 жінки й 30 чоловіків.

"Приблизно 47,6 відсотка дістали жінки. Ще шістьох жінок обрали в парламент. Але чоловіки, як і раніше, мають більшість місць", - ідеться в повідомленні.

Автор: ruv.is
  Національна виборча комісія досі не опублікувала результати
Національна виборча комісія досі не опублікувала результати

Національна виборча комісія досі не опублікувала результати. Водночас депутати декількох партій вимагають ще раз перерахувати голоси в низці округів, оскільки після повторного перерахунку розподіл мандатів між конкретними членами партій сильно змінився.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вибори у Німеччині: оголосили попередні результати

Жодна європейська країна не подолала поріг жінок-депутатів у 50%. Найближче до цього Швеція із показником 47%. На відміну від деяких інших країн Ісландія не має законодавчих квот на представництво жінок у парламенті. Водночас деякі партії вимагають, щоб жінки становили мінімальну кількість кандидатів. Ісландія тривалий час вважалася лідером у світі в питанні гендерної рівності. 12-й рік поспіль її визнають найрівноправнішою країною в світі.

Зараз ви читаєте новину «Парламенту з більшістю жінок не буде: Ісландія перерахувала голоси». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі