Ексклюзиви
Неділя, 26 вересня 2021 17:31

Вперше в історії більшістю у парламенті стали жінки

Вперше в історії більшістю у парламенті стали жінки
Прем'єрка Ісландії Катрін Якобсдоттір / Reuters

У парламенті Ісландії вперше за сучасну історію Європи жінок-депутатів буде більше, ніж чоловіків.

Жінки-депутати на виборах, що відбулися в суботу, 25 серпня, взяли 33 мандати у 63-містому ісландському парламенті, Альтингу. Тобто їх 52%. Про це пише "Укрінформ" з посиланням на ВВС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ООН визначила, де живуть найщасливіші люди

Три партії з коаліційного уряду, який очолює прем'єрка Катрін Якобсдоттір, отримали 37 місць на виборах. Це на два мандати більше, ніж мали на попередньому волевиявленні. Ймовірно, діюча коаліція збереже більшість.

Жодна інша європейська країна не подолала поріг жінок-депутатів у 50%. Найближча до цього йде Швеція з показником 47%.

На відміну від деяких інших країн, Ісландія не має законодавчих квот на представництво жінок в парламенті, хоча деякі партії вимагають, щоб жінки становили мінімальну кількість кандидатів.

Ісландія тривалий час вважалася лідером у світі в питанні гендерної рівності. 12-й рік поспіль вона визнана найбільш рівноправною країною у світі у звіті Всесвітнього економічного форуму.

Українцям дозволять в'їжджати у Швецію. З 26 липня 2021 року відновлюється режим в'їзду до Королівства Швеція для громадян України для здійснення необов'язкових, зокрема туристичних подорожей, повідомляє МЗС України.

Зараз ви читаєте новину «Вперше в історії більшістю у парламенті стали жінки». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі