Ексклюзиви
Четвер, 14 жовтня 2021 01:44

Через газову кризу Молдова запровадила режим надзвичайної ситуації і збирається домовлятися з Україною

Через газову кризу Молдова запровадила режим надзвичайної ситуації і збирається домовлятися з Україною
В Молдові надзвичайна ситуація через газ. Фото: РБК

Комісія з надзвичайних ситуацій Молдови ввела режим підвищеної готовності в газовому секторі.

Країна готується до переговорів з Україною, повідомляє Point.

"Ми оголошуємо НС, щоб бути готовими до будь-якого сценарію. Стан готовності означає, що установи можуть приймати конкретні заходи для захисту громадян", - заявив міністр інфраструктури і регіонального розвитку Андрія Спину.

Уряд країни, на тлі газової кризи, планує розробити систему компенсації для громадян.

Прем'єр-міністр країни Наталя Гаврилиця заявила, що планує попросити Комісію з надзвичайних ситуацій перевірити резерви природного газу компаній сектора і проінспектувати можливості.

"Крім того, ми обговоримо, якою мірою ми можемо збільшити компенсації і допомогу в холодний період року, щоб бути готовими компенсувати можливе підвищення тарифів", - заявила Гаврилиця.

"У той же час ми готуємо альтернативні сценарії, які будуть включати імпорт природного газу з інших джерел з використанням існуючих міжмережевих з'єднань з Україною і Румунією", - додала прем'єр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ціна на нафту досягла семирічного максимуму

Газа в сховищах країни досить для потреб соціальної сфери. Обласні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій збираються в регіонах з метою прискорити підписання договорів на поставку газу і вирішити технічні питання, повідомили в офісі українського президента.

Зараз ви читаєте новину «Через газову кризу Молдова запровадила режим надзвичайної ситуації і збирається домовлятися з Україною». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі