Вівторок, 01 липня 2008 17:08

Працівники СБУ перевидали книгу про Голодомор

В управлінні Служби безпеки України у Вінницькій області презентували перевидану книгу "Розсекречена пам"ять. Голодомор 1932-1933 років в Україні в документах ДПУ-НКВС". До друку її готував архів СБУ спільно з Інститутом національної пам"яті, Академією наук і благодійним фондом "Україна-3000".

При підготовці видання співробітники СБУ опрацювали 1314 томів звітності органів держбезпеки 1930-х років.

— У книзі є унікальні директиви, накази, звіти, фотографії, свідчення очевидців, — зазначив на презентації Юрій Артюхов, 40 років, начальник управління СБУ Вінницької області. — Вони розповідають про здійснення органами держбезпеки масових політичних репресій, у тому числі й з метою приховування правди про Голодомор. У книзі є окремий розділ про голод на Вінниччині.

Перше видання було чорно-біле, більш просте. У другому — усі документи та фото в кольорі. Кошти на книгу збирали працівники всіх 26 регіональних управлінь СБУ.

Книга вийшла накладом 2 тис. примірників. Вона не продається, розповсюджується безкоштовно.

— Ми вже передали по одному примірнику книги в бібліотеки та школи області, — каже представник прес-служби обласного управління СБУ Ірина Єрмолова.

Зараз ви читаєте новину «Працівники СБУ перевидали книгу про Голодомор». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода