Ексклюзиви
Пʼятниця, 27 липня 2007 07:00

Окільцований голуб прибився до подвір"я Біликів

Два місяці тому під дахом хати родини Біликів у селі Кіблич Гайсинського району завівся дикий голуб.

— Дзьоб у нього смішний — видовжений. Сам сірий, як усі дикі, — каже Валерій Білик, 68 років.

Щодня голуб вилітав їсти на подвір"я разом із домашньою птицею. Господар помітив на його ногах кільця.

— Думаю, треба роздивитися, що ж то. Вночі виліз на гору, де він ховався, та й схопив, — згадує Білик. — На одній лапі синє кільце із написано "Taurus", на другій — жовте із позначкою "Ro2006". Може, це експериментальний голуб, який не долетів до місця.

У Біликів живе пара диких голубів. Торік їх зловила 13-річна онука біля тракторної бригади. Вони прижилися й тепер мають шестеро пташенят.

— Бачив, як наш відганяв від голубки зальотного. Новенький поки самотній, але думаю, нєвєста прилетить. Було б добре. Хоча вони так гадять! — додає чоловік.

Щороку у світі окільцьовують близько 3 тис. птахів. Так учені вивчають шляхи їхньої міграції, територію проживання. Якщо на кільці зазначена адреса, то варто написати за нею про знахідку.

— Якщо у знаках  немає українських типових позначень, він з якоїсь іншої країни, — каже в. о. секретаря Київського обласного клубу голубівників Микола Процко, 68 років. — Скоріш за все, це спортивний голуб. Нічого з ним робити не треба, він має повернутися додому навіть і через три роки.

Зараз ви читаєте новину «Окільцований голуб прибився до подвір"я Біликів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі