Більшість українок 18–60 років мають стати на військовий облік з 2022‑го. 17 грудня відповідний наказ ухвалило Міноборони.
— В армію нікого не забираємо, — каже Ярослав Горбач зі штабу командування Сухопутних військ Збройних сил України. — Лише хочемо знати, скільки є фахівців дефіцитних військово-облікових спеціальностей. Під час воєнного стану таких можуть призвати на службу, але лише за згодою.
Стати на облік мають жінки 35 професій: програмісти, медики, фармацевти, юристи, журналісти, музиканти, соцпрацівники, бухгалтери, рекламники, працівники закладів харчування та готелів.
— Жінкам треба прийти в центр комплектування з паспортом, ідентифікаційним кодом, фотокарткою, дипломом, довідкою з місця роботи та свідоцтвами про одруження й народження дітей, — говорить 49‑річний Валерій Куценко, начальник територіального центру комплектування Київської області. — Там вирішать, чи підлягають обліку. Якщо так, направлять на медкомісію. Контролювати процес мають керівники установ, де працюють жінки. Якщо до 2023‑го їхні підлеглі не стануть на облік, заплатять до 8,5 тисячі гривень штрафу. Із самих жінок стягнуть до 1,5 тисячі.
Військовий облік для жінок — хороша ініціатива, каже офіцер резерву ЗСУ Мирослав Гай, 39 років:
— Я за те, щоб у нас кожен проходив службу. Але треба підготувати суспільство: провести дискусії, написати десятки статей, показати величезну роль жінок, які захищають державу. Поки що лише налякали. Хоч чимало жінок з честю сприйняли цей наказ.
Коментарі