Ексклюзиви
Четвер, 10 липня 2008 07:07

Владиславові Мунтяну пересадили печінку загиблого

Хірурги Запорізького обласного центру трансплантації внутрішніх органів пересадили донорську печінку від мертвої людини. Востаннє таку операцію проводили 1998 року. Всього в Україні їх зробили дев"ять.

У 32-річного Владислава Мунтяна з міста Кривий Ріг на Дніпропетровщині руйнувалася печінка. Лікарі не могли встановити причини хвороби. У клініках країни, де роблять трансплантацію органів, чоловікові відмовили в операції — не знайшли донора.

— Я хотіла віддати свою печінку, але вона не підійшла, — каже Лариса Павлівна, мати Владислава.

Мунтянові порадили поїхати до Запоріжжя. Донора шукали вісім місяців.

— До нас його привезли у важкому стані, — каже завідувач центру трансплантації Микола Поляков. Він брав участь в операції. — За кордоном за такого не взялися б, дали б йому спокійно померти.

За словами лікаря, Владиславові залишалося жити тиждень-два.

Донорську печінку взяли в загиблого від черепно-мозкової травми.

— Ми не вмовляли родичів дозволити віддати печінку загиблого, — говорить Микола Поляков. — Та вони розуміли, що можуть врятувати людину. І дозволили.

Операція тривала понад 10 год. Нині Владислав Мунтян готується до виписки з лікарні. За словами хірургів, він почувається добре.

Скільки коштувала операція, Лариса Мунтян не каже.

— Хай люди шукають гроші, й це їхні проблеми. Краще треба сказати, що в хірургів золоті руки, — говорить.

Владислав Мунтян — хірург. Його дружина також лікар. Подружжя виховує двох малих дітей.

— Сьогодні сотні людей в Україні мають потребу у трансплантації серця чи печінки, — каже Олександр Никоненко, головний трансплантолог України. 1994 року він уперше в країні зробив операцію з пересадки печінки. — Хірурги Запорізького центру трансплантології готові їх робити. Але держава не фінансує ані такі операції, ані післяопераційний період. Тому пацієнти мають за все платити самі.

У столичному Інституті хірургії та трансплантології ім. Шалімова займаються пересадкою печінки від родичів.

— Ми пересаджуємо частину печінки від живої людини, — каже хірург-трансплантолог Олексій Попов. — За законом, це має бути родич. У Запоріжжі працюють із донорською печінкою від мертвих людей. Не обов"язково мати родинні зв"язки — головне, щоб печінка підходила.

Операція коштує до 150 тисяч гривень

Щороку в Україні 2,5 тис. осіб потребують пересадки нирок, 2 тис. — серця, 1,5 тис. — печінки. Операцiя коштує до 150 тис. грн. За останні 10 років у вітчизняних центрах трансплантології провели 790 хірургічних втручань із пересадки нирок.

У світі щорічно роблять 65 тис. операцій із трансплантації органів.

Зараз ви читаєте новину «Владиславові Мунтяну пересадили печінку загиблого». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода