З 1 січня 2022 року набувають чинності зміни до закону про електронні комунікації. Українці повинні реєструвати сім-картки до мобільних телефонів, прив'язуючи їх до паспортних даних.
Перехідний період триватиме три роки. За цей час абоненти зможуть себе ідентифікувати. Якщо в цей строк договір не підписали, частину послуг їм не надаватимуть.
— Поки що нікого ні до чого не примушують, — пояснюють у спільноті "Мобільний зв'язок України". — Але відновити пошкоджену чи втрачену сім-картку, налаштувати інтернет-роутер можна буде лише за умови ідентифікації абонента в постачальника електронних комунікаційних послуг та надання персональних даних. Так перевірять вашу особу, аби не натрапити на аферистів. В інших випадках українці, як і раніше, мають право користуватися послугами мобільного зв'язку без вказування даних.
Загалом прив'язати сім-картку до паспорта — непогано. Хоч і додасть користувачам клопоту. Згодом це допоможе не стати жертвою шахраїв. Бо номери телефонів часто використовують як спосіб ідентифікації на різних сервісах. Зокрема, в банках.
Прив'язати сім-картку до паспорта можна онлайн. Для цього треба зайти в особистий кабінет на сайті чи в додатку мобільних операторів. Також можна звернутися до сервісних центрів або офіційних магазинів. Із собою взяти паспорт, а для користувачів "Київстару" — ще й ідентифікаційний номер платника податків.
Коментарі