Майже 20 київських сімей купили неіснуючі путівки в Єгипет за $200 на одну людину. Тури їм продавала спільна знайома Катерина Тимченко. Путівки дешеві, бо були призначені для членів одного з міських спортклубів, пояснювала.
— Купила квитки для двох дітей і матері, — розповідає постраждала Юлія Магай. — Так, як хорошу ціну надавали лише членам спортивного клубу, то доплатили ще по 150 гривень членських внесків. Коли настав час летіти, відпочинок скасувався.
— Не знала про аферу. Продавати путівки мені запропонував знайомий Дмитро Гончар. Мовляв, це бюджетні тури. Бо його дружина працює у спортшколі й може зробити їх хоч 100, — пояснює Катерина Тимченко. — Але сказав закрити рот, бо про це не можна нікому говорити. Я відповіла, розповім лише своїм.
Не знаємо, хто міг продавати путівки й до афери не маємо відношення, пояснили ЗМІ у спортивному клубі. Відмовляється визнавати провину і Дмитро Гончар.
Потерпілі найняли адвоката. Загальну суму збитків оцінюють у майже $18 тис. — 463,5 тис. грн.
Майже півсотні українців висадили з туристичного автобуса на Одещині, біля кордону з Румунією. Люди їхали автобусним туром у Македонію, Чорногорію та Хорватію.
— Автобус зламався. Водій залишив усіх на узбіччі й поїхав його лагодити. Людям довелося самостійно шукати житло на ніч, — розповів турист.
Усі купували квитки в туристичному агентстві з Дніпра.
— Уже ситуацію вирішили, — говорять у компанії. — Проблему залагодили й тур продовжили. Ніхто з людей від нього не відмовився. Натомість, ми підготували для них безкоштовний туристичний день і вечерю в Албанії. З людьми перебуваємо на постійному зв'язку.
— Часто відкривають туристичні агентства-сезонники. Хоча за законом вони не можуть отримувати ліцензію, — говорить директор агентства подорожей "Мандарин" Юлія Кудактіна, 35 років. — Робота без ліцензії збільшує ризик появи некваліфікованих агентств. Потрібно перевіряти компанію, з якою працюєте. Турагентство має попередити клієнтів про форс-мажори, переноси вильоту. Варто оформлювати страховий поліс.
— Люди повинні уважно читати договір з агентством. Якщо вони пропонують відкрити візу, то варто дивитися на назву договору — "Збір та отримання документів" або "Видача візи". Якщо перший варіант, то вони не несуть відповідальності за відмову у відкритті візи. А якщо другий — то відповідають за це, — каже юрист Юлія Горбачевська, 27 років. — Також має бути вказаний готель, у який заселятимуть людей — з адресою й умовами. Справи про шахрайство агентства можна виграти. Але судова тяганина триватиме місяців чотири.
Коментарі