Тисячу точних копій рукописної пам"ятки середини ХVІ ст. Пересопницького Євангелія виставили в неділю у столичному Українському домі. Половину роздарують, решту продадуть. Залишилося 200 примірників.
Видання копії Пересопницького Євангелія приурочили до святкування 1020-річчя Хрещення Русі та початку будівництва кафедрального собору Воскресіння Христового. Він стоятиме поблизу метро Либідська в Києві. Нині там дерев"яна капличка.
— Ці примірники — точні копії Євангелія. Повторено геть усе: папір, кожна пожовкла сторінка, і навіть ті, які з"їв грибок, кожна пляма і зморшка, — розповідає менеджер проекту "Пересопницьке Євангеліє" Сергій Ковбасюк. — І навіть перші сторінки просвічуються, як в оригіналі, бо колись він трохи промок.
Копії виготовили у видавничому домі "АДЕФ" за півроку. Використовували фотографії та слайди оригіналу. Євангеліє має 964 сторінки. Вісім з них — повнокольорові. Обкладинка — із коричневої шкіри, прикрашена п"ятьма срібними медальйонами. На чотирьох зображені євангелісти: апостоли Іван, Матвій, Марк та Лука. А на п"ятому, що посередині, — ікона розп"яття Ісуса Христа. Текст — староукраїнською мовою.
— Екземпляр коштує 25 тисяч гривень. Ми трохи помилилися, коли спочатку назвали ціну у 5 тисяч доларів. Тепер же долар упав. При переводі на гривні це вже не 25 тисяч, — кажуть у штабі будівництва собору. — Купують переважно парафії та бізнесмени. Для останніх це недорого. Он прийшов нещодавно до нас один. Купив два екземпляри: один для себе, а другий у церкву, в село, звідки родом.
Виручені гроші підуть на іконостас кафедрального собору Воскресіння Христового. Його мають звести до 2013 року. Роботи оцінюють у кілька мільйонів доларів. Проект будівництва подарувала інвестиційно-будівельна компанія "Столиця".
Пересопницьке Євангеліє придбав заступник голови Секретаріату президента Юрій Богуцький. Президентові книгу подарували.
Пересопницьке Євангеліє писали протягом 1556–1561 років у Пересопницькому монастирі на Рівненщині. Нині книгу зберігають у дерев"яному саркофазі в Національній бібліотеці ім. Володимира Вернадського. Звідти його виносять раз на п"ять років — на присягу новообраного президента України.
Коментарі