Вівторок, 25 вересня 2012 05:00

Книжку про довоєнний Львів Юрій Винничук писав вісім років

— Це танго — абсолютно невинне. У Польщі закохані замовляли його в ресторані й під музику стрілялися. Потім це танго грали в концтаборі, коли розстрілювали людей, — каже письменник 60-річний Юрій Винничук про свій новий роман "Танго смерті" на презентації 20 вересня у столичній книгарні "Є".

— Книжка ця — про довоєнний Львів. Події тут відбуваються у двох часових планах — у воєнний і в наш час. Передвоєнні події описані від імені львівського батяра, в якого ще є троє друзів — німець, єврей і поляк. Вони четверо потрапляють у концтабір.

Твір вийшов у видавництві "Фоліо" одночасно зі ще одним романом про Львів — "Львівська гастроль Джимі Хендрікса" Андрія Куркова.

— Ми з Курковим домовилися жартома, що він мене зобразить у своєму романі, а я його — у своєму. У мене Куркова не так багато, бо все ж таки лише половина роману про наш час, — письменник у блакитній сорочці й темно-сірим піджаком під пахвою сідає за стіл у книгарні.

"Танго смерті" Юрій Винничук творив вісім років. Спочатку планував назвати "Аптекар" — хотів написати про медика, який утік із Праги і вивіз таємничі манускрипти Львова. Але подумав, що для однієї книжки це забагато.

— Писати величезну хроніку, як Забужко, мені просто нудно. Це що, якийсь сімейний роман? Я мушу писати так, щоб ще й іншим було цікаво. Літредактори, як читали роман, казали, що в одних моментах душилися від сміху, а в інших — гірко ридали, — підсміюється Винничук, гортаючи видання. — Я використав львівську, батярську говірку, але в кінці книжки є словник, і всі фрази пояснені. Батяри теж брали участь в обороні Львова. Знайшли якусь стару гармату і з неї стріляли.

Зараз ви читаєте новину «Книжку про довоєнний Львів Юрій Винничук писав вісім років». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі