Нікітський ботанічний сад розташований неподалік селища Нікіта за 16 км від Ялти. Заснований у 1812р. за сприяння графа Ришельє, тоді мав назву Казенний Імператорський Таврицький ботанічний сад.
Цьогоріч ботанічний сад відзначив 200-ліття із дня створення. Вхід у сад коштує 20 гривень, для дітей вдвічі дешевше. Екскурсію для групи можна замовити від 150 гривень.
"Рекомендую відвідати усі частини саду. Можна гуляти увесь день. У Верхньому парку можна побачити вічнозелені дуби, піхту, платан, тис ягідний. Нижній парк – стара частина саду, тут є розарій, каліфорнійський дуб, маслиновий гай, інжир, мушмула, хурма, полуничне дерево. В Приморському парку ростуть мирт, орхідейне дерево, карликова пальма, залізне дерево" — розповідає киянка Марта Поліська.
У саду є дуже багато рідкісних дерев: пальми, кущі олеандру, бамбук, артишоки, юкка - джинсове дерево, маслина європейська, ліванські кедри, чинари, велетенська пампаська трава, дикий японський банан. Головна пам'ятка саду - фісташкове дерево, вік його більше 1000 років. Це найстаріше дерево України.
У вересні у розарії цвітуть пізні сорти троянд. Колекція троянд Нікітського саду одна із найкращих у Східній Європі, вона нараховує більше тисячі сортів, видів, форм троянд із 30 садових груп. Є троянди-карлики висотою до 10 см із групи мініатюрних троянд, троянди-гіганти, що піднімаються на висоту 10 м. Є сорти однократно квітучі тільки в травні-червні протягом 10-20 днів і є сорти, що цвітуть протягом 200 днів до випадання снігу.
Спеціально до 200-річного ювілею Саду вирощено декілька нових сортів троянд. У цьому році представлено 1060 видів цих квітів. Вперше можна ознайомитися з такими видами: "Нікітський ювілей", "Микола Гартвіс", "Графиня Воронцова". Найпопулярніша серед відвідувачів троянда сорту "Глорія Дей". Це найкраща троянда XX століття, для її створення використовувалися практично всі існуючі в світі троянди. Після цього вона сама вже дала життя більше 300 сортам квітів.
Коментарі