"З іспанських міст вже встигла побувати у Мадриді і Барселоні, але Валенсія мені сподобалась найбільше, - каже киянка Катерина Самаєва. – Дуже затишне місто. Гуляти вуличками можна хоч уночі. Немає такої злочинності, як у Барселоні. Усі райони спокійні".
З Валенсії дівчина повернулася у квітні.
"Літали в Іспанію у березні, бо подруга запланувала там відсвяткувати свій дівич-вечір, - розказує Катерина. - Попали на святкування зустрічі весни – 19 березня іспанці святкують день святого Йосифа. Таких гучних гулянь я ще ніколи не бачила, доки подорожую Європою. Усі перевдягаються у старовинний етноодяг. Ми хотіли виглядати, як і всі жителі міста, не бути схожими на туристів. Зайшли у магазин, де продавали сукні спеціально до свята. Найдешевша коштувала 2 тисячі євро. Дорого, бо все виконано вручну. Іспанки купують дороге вбрання для цього дня. Сукня може обійтися у 4-5 тисяч євро. Її вдягають тільки раз у рік".
Після свята іспанці спалюють великі паперові ляльки, які символізують собою усі людські вади та гріхи, що назбирались за минулий рік.
"Найурочистішим моментом вважають годину, коли виносять 20-метрову статую Діви Марії на одноіменну площу, яку напередодні прикрашають квітами. Люди схиляють перед нею голови, з балконів будинків посипають процесію пелюстками троянд. Все настільки зворушливо, що багато жінок і дівчат не можуть стримати сліз".
Після святкування місцеві йдуть на кориду за участю найкращих матадорів.
"В Іспанії кориду заборонили, але у Валенсії матадори продовжують розважати публіку, вбиваючи биків, - розказує Катерина. – Наш гід пропонувала у нам піти на кориду, але я не можу дивитися, як знущаються над твариною. Чула від екскурсовода, що після кориди іспанці ходять у ресторан прямо біля арени, де проходять бої. Там для відвідувачів кухарі готують щойно забитого бика".
У серпні Самаєва планує поїхати до Валенсії на щорічні томатні бої.
"Друзі їздили торік. Коли побачила їхні фотографії, і собі захотілося. Кілька десятків тисяч людей просто закидають один одного помідорами. Туристи навіть їдуть у Валенсію на томатні тури. Головне мати хороші окуляри. Підійдуть ті, що використовують для ниряння, щоб в очі не попав томатний сік".
Катерина радить у Валенсії скуштувати паелью з м'ясом кролика і коктейль "Вода Валенсії".
"Паелью краще замовляти у ресторанах. На вулицях теж нею торгують, але має зовсім інший смак. Нагадує наш плов. Там рис часто або підгорілий, або недоварений. У деяких ресторанах паелью готують привселюдно на великих сковорідках. Додають багато морепродуктів, овочів і м'яса. З кроликом – найсмачніша. Коктейль "Вода Валенсії" готують з вина і апельсинового соку. Смак неповторний. Часто готую тепер його вдома".
Коментарі