Арена "Фенербахче" "Шюкрю Сараджоглу" розташована в азійській частині Стамбула. Це спальний район 17-мільйонного міста куди не часто ступає нога туриста.
Щоб дістатися до стадіону довелося скористатися двома видами транспорту — трамваєм і метробасом, а також зробити три пересадки. В азійську частину міста можна ще дістатися завдяки метро і парому.
"Шюкру Сараджоглу" має знати кожен вболівальник донецького "Шахтаря". 2009-го року "гірники" на цій арені виграли останній Кубок УЄФА. У фіналі команда Мірчі Луческу перемогла німецький "Вердер" - 2:1.
Стадіон береже пам'ять про цей матч. У холі арени висять кілька фотографій присвячених поєдинку. На одній команди вийшли на поле і слухають гімн турніру. На інших зображений Кубок УЄФА, логотип турніру і стадіону.
На "Шюкрю Сараджоглу" працює клубний музей і фан-шоп. Біля арени є невеличкий парк "Кушділлі" з пам'ятниками двом клубним легендам — бразильця Алекса і Лефтера Кючюкандонядіса. Біля них часто фотографуються фанати.
Вболівальники починають сходитися за кілька годин до матчу. Проводять час у навколишніх кафе і фаст-фудах. Майже всі мають із собою клубні шарфи чи футболки.
"Матч "Фенербахче" - "Галатасарай" - це одне з найбільших дербі у світі. Таке як "Барса" - "Реал" чи "Мілан" - "Інтер" - каже один із працівників "канарейок".
"З ним будь обережна. Це наш місцевий плейбой — тричі одружений і п'ять разів розлучений" - каже мені турецький журналіст перед матчем "Фенербахче" - "Карабюкспор" про свого знайомого.
Жартівник виявився колишнім прес-аташе збірної Туреччини. Познайомив мене з половиною присутніх на матчі журналістів. Жінок серед них не було.
"А ти з Білорусі?" - поцікавився у перерві матчу мій сусід у ложі преси. Кількома днями раніше пройшло жеребкування Ліги Європи і "Фенербахче" випав борисовський БАТЕ в 1/16 Ліги Європи. Кажу, що я з України і мені дуже хотілося побачити стадіон, на якому "Шахтар" виграв Кубоу УЄФА. "А ти з Білорусі?" - через п'ять хвилин запитав ще один журналіст. Турецькі колеги подумали я приїхала подивитися на суперника борисовчан.
На "Шюкрю Сараджоглу" працює обігрів. Такий самий є на "Донбас Арені". У ложі преси стоять маленькі екрани, по яких транслюють матч.
Вболівальники "Фенербахче", які зайняли місця за воротами, весь матч вболівали за команду стоячи, співали, кричали, стрибали.
"Канарейки" програли "Карабюкспору" з рахунком 1:3. За 10 хвилин до кінця матчу вболівальники почали залишати стадіон. Дірк Кюйт був чи не єдиним з футболістів господарів, хто після матчу пішов дякувати фанатам.
Гравці "Карабюкспора" всією командою вітали своїх прихильників з перемогою. Фани запалили єдиний файр за всю гру.
"Такої команди не існує" - кажуть про "Фенербахче" вболівальники "Бешикташа".
Коментарі