Туристи з країн СНД скуповуються у Дубаї, в Об'єднаних Арабських Еміратах. На ринку Насер-сквер найбільше росіян.
Торговці знають російську. Годинники продають в'язками. Парфуми наллють у будь-яку посудину.
— Смотри, какая классная. И всего 10 дирхам, — дівчина років 25 показує іншій футболку зі стразами.
Сусідка по готелю купила коротку норкову шубку із соболиним капюшоном за $3,5 тис.
— Три дні сюди ходила торгуватися. Збила ціну втричі, — каже про покупку.
Ми з подругою Наталією у вересні відпочивали в Дубаї. Їдемо за місто у двоповерховий "Дубай аутлет молл". Там розпродують одяг відомих марок. Щопонеділка роблять додаткову знижку — 50%. Торговельний центр — на околиці Дубая. Із центру ходить безкоштовний автобус.
У галереях — дві сотні бутиків. Чоловіки сидять на лавках у проходах, чекають дружин. Речі в бутиках звалили в купи. Вишиту сукню купуємо за 20 дирхамів, $5,5. Розглядаємо сумку "під крокодила" у вітрині. Продавець називає ціну — $100.
— Як вас побачив, одразу зрозумів — ваша сумочка, — говорить англійською.
Розвертаємося до виходу. Ціну на сумку скидають до $70.
Заходимо в бутики "Каваллі", "Версаче" та "Валентіно". Беремо італійські туфлі за 100 дирхамів, $27, та кілька вовняних кофтин. На київських ринках китайський одяг продають дорожче.
— Речі міряні-переміряні і вийшли з моди, — ділиться Наталія. — Та все одно ціни нижчі, ніж на китайське барахло на наших базарах.
Обійти весь магазин за день не встигаємо. У п'ятницю їдемо вдруге. Цей день у Дубаї — вихідний. Жінки одягнені в сукні абая, ходять великими компаніями. Від кожної — сильний запах парфумів.
Наступного дня їдемо в найбільший у світі торговельний центр "Дубай молл". Там є океанаріум із тисячами морських риб, стіною-водоспадом і фонтанами. Ввечері показують світломузичне шоу.
— Для відомих брендів відкрити тут бутик — справа престижу. Але ціни нереальні. Подивіться, у вітрини дивани повиставляли. Хто їх тут купуватиме? Це все напоказ: ми круті, бо ми тут, — каже екскурсовод Геннадій.
Куштуємо морозиво з верблюжого молока з фісташками та фруктами. Продавець збиває його вручну.
Геннадій радить "Дейра сіті центр". Там купуємо духи "Версаче" за 200 дирхам, $54,6. Ціни як у Києві, але вибір більший.
Наостанок ідемо на ринок Карама сук. Там торгують підробками. Підходить хлопець. Каже, що знає "вері сікрет шоп", де багато сумок і туфель. Довго веде повз смітники. Заводить у готель. Стукає у двері на другому поверсі. У трьох кімнатах готельного номеру — тільки сумки та портфелі. Наталія роздивляється шкіряну сумочку "Шанель" за $125.
— Не скину ні копійки. Це точна копія, — крутить головою продавець. — У нас товар не з Китаю, а з Пакистану.
З піщаних дюн спускаються на лижах
У "Молл оф Емірейтс" працює критий гірськолижний комплекс завбільшки, як три футбольні поля. Перепад висот — 60 м. Найдовша траса завдовжки 400 м. На гору піднімаються крісельними та бугельними підйомниками. У приміщенні -4°С. 2 год. катання коштують $50.
На лижах або дошці спускаються з піщаних дюн.
Туристів возять на джипах у пустелю.
В океанаріумі "Дубай моллу" туристи плавають з акулами. Новачкам проводять коротке навчання.
На пляж штучного острова Джумейра у четвер пускають лише жінок. Вони купаються у чорних костюмах-трико із закритими руками і ногами. Чоловікам вхід заборонено.
Коментарі