пʼятниця, 06 вересня 2024 07:40

Україна вперше виграла медаль Паралімпійських ігор з голболу

Федір Дубровін, головний тренер збірної України з голболу. Фото: "Суспільне"

Україна вперше в історії виграла медаль Паралімпійських ігор у голболі.

На Паралімпійських іграх, які цьогоріч проходять у Парижі, відбувся фінальний матч чоловічого турніру з голболу між збірними України та Японії, передає "Чемпіон".

"Команда Федора Дубровіна програла в овертаймі з рахунком 3:4. На старті першого періоду японці швидко двічі забили, однак "синьо-жовті" змогли відігратися, тож на перерву перед другою 12-хвилинкою команди пішли за рівного рахунку 2:2. Другий тайм не визначив переможця. Спочатку японці знову вийшли вперед, однак Антон Стрельчик, повернувшись на майданчик після заміни, оформив дубль", - сказано в повідомленні.

Вирішальним виявився золотий гол в овертаймі. Забили його більш досвідчені японці, які стали паралімпійськими чемпіонами. Водночас підопічні Дубровіна задовольнилися "сріблом".

Японці взяли реванш в українців за поразку (8:9) на груповому етапі. Україна вийшла в плейоф з другого місця, а Японія - з третього, здобувши одну перемогу в трьох матчах.

Україна була представлена в голболі на Паралімпійських іграх лише вдруге в історії після Токіо-2020. Три роки тому здобути медаль не вдалося.

Відтепер у медальній скарбничці збірної України у Парижі-2024 61 нагорода: 15 золотих, 20 срібних і 26 бронзових.

Українська легкоатлетка Ярослава Магучіх 22 серпня виборола золото на етапі Діамантової ліги у стрибках у висоту.

Змагання проходять у швейцарському місті Лозанна.

Спортсменка стала першою з результатом 1,99 м. Вона хотіла взяти висоту 2,03, але не зуміла.

Зараз ви читаєте новину «Україна вперше виграла медаль Паралімпійських ігор з голболу». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua