У Києві людям важко знайти україномовного вчителя чи тренера для дитини.
"Ситуація така, що переважно всюди тренер російськомовний. Черги стоять до україномовних учителів у Києві, і батьки з рук у руки передають контактні телефони", – розповіла "5 каналу" мама учениці 6-го класу Христини.
Каже, що україномовні діти в київських школах у меншості. Хоча уроки проводять українською, на перервах говорять російською.
"Це єдина країна, де моя дитина може отримувати освіту і розвиток українською мовою. Мені потрібно сходити перше до вчителя, потім до директора, показати їм закон, якусь неймовірну купу зусиль вкласти, для того щоб цього добитися", – скаржиться киянка Наталія Федечко.
У гуртках заявляють, що їхні заняття не стосуються освіти. Вони надають лише послуги.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Панаєхалі, і ми вас тєрпім" - у Києві стався мовний скандал
"Це система освіти, і навіть якщо це приватні гуртки, і навіть якщо приватні школи, це освіта. Не треба, щоб мова була фактором розбрату, протистояння, є закон, до нього спокійно ставимося. Ви можете почати комунікацію з керівництвом цього гуртка чи школи. Можливо, їм треба пояснити. Отримавши зворотну реакцію, ви подивитеся, чи будуть зміни чи не будуть", – прокоментувала Уповноважена з питань захисту державної мови Тетяна Монахова.
Скоро можна буде звертатися зі скаргою до секретаріату мовного омбудсмена. Його поки що лише створюють.
Столичне маркетингове агентство потрапило у мовний скандал. Допис про непотрібність української мови агентство опублікувало у Facebook.
Коментарі