Влада захищає українську мову лише на словах, а на ділі заганяє її в рамки, вважає письменниця Лариса Ніцой.
"Ухвалює рамковий закон про освіту і виписує мовну статтю так, що навчання стає шкідливим. Потім під тиском українців змінює статтю. Але знову так, що в інших "підрамкових" Законах можна крутити мовними нормами в школах, як хочеш. Обіцяючи Україні плавний перехід меншин на українську мову в старших класах, загубили обіцяний перехід на українську мову в наступних законопроектах. Він уже не передбачається", - пише вона у Facebook.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фемінітиви притаманні українській мові, це не якесь нове явище - мовознавиця
Додає, що з цієї ж причини влада пристає на всі пропозиції угорців.
"Угорці сказали, що ніякого переходу на українську мову в угорських школах не буде – і наша влада пішла на поступки. Записала в новому проекті закону про середню освіту норму, де немає ні поступового, ні якогось іншого переходу меншин на українську мову. Угорці сказали, щоб ми відклали втілення закону про освіту в життя на п`ять років. Тоді щось та зміниться – і українська влада знову виконує бажання Угорщини, Гройсман подає до ради проект про відтермінування Закону про освіту на 5 років.
Щоб задобрити угорців, закуповує на понад 100 млн грн інтерактивні дошки для українських шкіл. Байдуже, що їхнє програмне забезпечення не підходить українцям. Байдуже, що угорці й далі ковпашать українську мову", - додає Ніцой.
Напередодні міністерка освіти Лілія Гриневич розповіла, про що домовилися з Угорщиною і яку модель впроваджуватимуть для вивчення державної мови.
Коментарі