Слова "число" та "цифра" часто помилково вважають синонімами.
Мовознавець Олександр Авраменко вказав на різницю між ними.
Навіть носії мови можуть помилятися та плутати слова. Багато хто не надає значення, тоді як деякі слова можуть лише здаватися подібними, на перший погляд. Якщо ж заглибитися у вивчення мови, то можна зрозуміти, що існує величезна кількість нюансів вживання того чи іншого слова. Те саме стосується і слів "число" та "цифра". Різниця між ними вагома.
Слово "цифра" потрібно вживати від 0 до 9 (включно);
Слово "число" необхідно казати, коли йдеться про кількість.
Число – це кількість, а цифра – знак для позначення кількості.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли казати "дякую", а коли - "спасибі": мовознавець вказав на різницю
"Часто помічаю, як ці слова плутають. Отож з'ясуємо значення цих слів. Запам'ятайте, цифр усього десять: нуль, один, два, три, чотири, п'ять, шість, сім, вісім, дев'ять". А десять – це вже число, для позначення якого на письмі використовують дві цифри – один і нуль.
"Наприклад, за допомогою тих самих цифр можемо записати різні числа: 37, 73. Щоб записати на письмі число 705, треба використати три цифри – 7, 0 і 5. Так само можна сказати, що як слова складаються з букв, так і числа складаються з цифр. У слові "сон" три букви, у числі 25 дві цифри", – пояснив Олександр Авраменко.
Багато хто думає, що українською вітатися "Доброго дня!" правильно. Українцям варто запам'ятати, що правильно казати "Доброго ранку!", "Добрий день!" або "ДобрИдень!", "Добрий вечір!" або "ДобрИвечір!", "Добраніч!" або "На добраніч!".
А побажання "Гарного вам дня!", "Вдалого вам дня!" говорять на прощання, а не при зустрічі.
Коментарі