У Державному податковому університеті в Ірпені викладачка відмовилась вести лекцію українською мовою.
Викладачку звати Любов Воробйова. Інцидент стався на занятті з філософії. Відеозапис з пари 4 квітня студенти опублікували у соцмережах.
Викладачка вела лекцію для першокурсників факультету журналістики російською мовою.
Одна зі студенток попросила її перейти на українську, але та відмовилась.
Професорка запропонувала студентам самостійно вчити філософію і сказала, що на іспиті говоритиме російською.
"Я вам дозволяю не приходити на лекцію. У підручниках все подається українською мовою – будь ласка, можете опановувати там. А коли ми зустрінемось з вами на іспиті, я з вами буду обов'язково розмовляти російською мовою", – заявила.
Після дискусії викладачка попросила студентів зайти на платформу Moodle і самостійно прочитати тему "Філософія суспільства" та в кінці написати тести.
"Зі всіма студентами спілкуюсь українською мовою, але у зв'язку з тим, що я 35 років викладала філософію російською – це поза моєю свідомістю. Я навіть не фіксую, що перейшла на російську мову. Зараз є дуже багато можливостей опановувати філософію мовою, якою вам зручно. Якщо вам це дуже ріже слух, разрешаю не присутствовать", – сказала.
Адміністрація навчального закладу відреагувала на інцидент, розпочала службове розслідування і тимчасово відсторонила викладачку від роботи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Запрацював закон "Про медіа": Кремінь пояснив мовні норми
На інцидент відреагував уповноважений з питань державної мови Тарас Кремінь, повідомили "УП. Життя".
"Я хочу подякувати студентам цього університету за те, що вони не тільки відреагували, але були ще досить толерантні. Вони просили професорку кафедри не порушувати їхніх прав на отримання інформації та послуг державною мовою", – сказав мовний омбудсмен.
Також подякував в.о. ректора Дмитру Серебрянському за реакцію на інцидент.
"Вчора я дізнався з соціальних мереж про цей прикрий випадок, який стався у Державному податковому університеті Міністерства фінансів України. І прийняв рішення про початок заходів державного контролю", – сказав Кремінь.
Раніше Державний торговельно-економічний університет звільнив викладачку, яка вела лекції російською мовою і не погоджувалась перейти на українську.
У Національному університеті Києво-Могилянська академія заборонили російську мову. Норма прописана у нових правилах внутрішнього розпорядку університету. Це стосується викладачів, студентів та адміністративного персоналу.
В університеті має звучати українська мова. Та англійська, як друга робоча, сказав президент НаУКМА Сергій Квіт.
Коментарі