Четвер, 20 вересня 2018 20:20

Висушить і попрасує - як обрати сушильну машину

Зараз нікого не здивуєш пральною машиною-автомат, посудомийкою, кухонним комбайном чи мультиваркою. Хоча ще років 10 тому така техніка була доступна не всім. Але технічний прогрес не стоїть на місці. У квартирах і будинках почали з'являтися автоматичні сушилки.

"Більше не треба розвішувати білизну на балконі або вигадувати, де знайти в квартирі місце для переносної сушилки. Крім того, можна цілодобово не чекати, коли випране висохне. Також сушіння в машині під час високих температур знезаражує білизну", - розказує Gazeta.ua продавець-консультант із магазину побутової техніки Артем Романов.

Сушильні машини коштують від 5 тис. грн. Вартість залежить від економічності пристрою, функцій і виробника. Дешевша техніка марок Electrolux, Gorenje, Candy. Сушилки Bosch, Indesit, Siemens коштують понад 12 тис. грн.

Автор: taka-vanna.in.ua
  Сушильна машина позбавляє речі від поганих запахів, диму сигарет, поту, шерсті домашніх тварин.
Сушильна машина позбавляє речі від поганих запахів, диму сигарет, поту, шерсті домашніх тварин.

Фахівець розповів, для чого купувати сушильні машини і як правильно їх обрати.

Скажіть, навіщо потрібна сушильна машина?

Пральна машинка висушує одяг лише до певного рівня. Після того, як вона відіжме випране, його потрібно сушити. Хтось досушує на мотузках балконі, хтось на встановлененій розкладній сушарці. Взимку або пізньої осені одяг сушиться довше, ніж влітку, тому часто його перекладають на батареї. Це не дуже зручно. З сушильною машиною одяг можна висушити за півгодини. Сушильна машина також позбавляє речі від поганих запахів, диму сигарет, поту, шерсті домашніх тварин. Після сушіння у пристрої постільну білизну, джинси і речі з грубих тканин не потрібно прасувати.

А як щодо мінусів такого приладу?

Сушильні машини висушують майже удвічі менше одягу, ніж пере пралка. Сушилку не можна заповнювати повністю, упритул. Білизна може залишитися вогкою і пом'ятою, бо тоді мало місця циркуляції гарячого повітря. Тому після прання вміст барабану пральної машини розділяють і сушать у два підходи.

На що слід звертати увагу при купівлі сушильної машини?

По-перше, агрегат обирають залежно від потреб і приміщення, де його використовують. За розмірами сушилка така ж, як пралка. Щоб зекономити місце, найчастіше техніку встановлюють над пральною машиною за допомогою спеціальних кріплень. Якщо дозволяє площа приміщення — поряд. По-друге, потрібно звертати увагу на те, скільки у середньому одягу доведеться сушити. Повногабаритні машини сушать майже 7 кілограмів білизни. Компактні — 3–4 кілограми. По-третє, при виборі машини керуються її економічністю. Це залежить від класу енергоспоживання. Найбільше витрачають енергії пристрої А-класу, найменше — А+++-класу. І останнє - важливо звернути увагу на потужність. Від неї залежить швидкість роботи машини. Оптимальна — 2 тисячі ват. Кількістю оборотів керуватися не варто. Для сушки білизни необхідно від 50 до 100 оборотів на хвилину.

Випрану білизну завантажую у барабан сушилки. Його заповнюю не повністю. Білизна може залишитися вогкою і пом'ятою. Одяг сушу залежно від типу тканини, обираю для цього необхідну програму. Речі після сушки відразу складаю до шафи. Процес триває менше півгодини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як обрати праску - поради фахівця

Сушильні машини схожі на пральні. Пралки можна вбудовувати. Вони мають горизонтальне і вертикальне завантаження. У сушилках так само?

У сушилках лише горизонтальне завантаження. Речі в прилад кладуть через кругле віконце чи квадратні дверцята. Їх, як і пралки, можна вбудовувати. Оскільки у ванній кімнаті це не дуже зручно, то найчастіше сушилки встановлюють над пральною машиною або поруч з нею.

Назвіть типи сушильних машин, їхні плюси і мінуси.

Машинки для сушки є вентиляційні та конденсаційні. Перші виділяють вологу назовні через шланг у каналізацію чи вентиляцію. Пристрої конденсаційного типу залишають вологу всередині. Вона потрапляє у спеціальний контейнер. Після сушки його дістають і воду зливають. Машинки другого типу більш практичні. Для підключення їх потрібно лише увімкнути в розетку. Вентиляційні, окрім джерела живлення, потрібно підключати до каналізації.

На які характеристики ще потрібно звертати увагу, купуючи таку техніку?

Барабан у сушарках може обертатися безупинно чи реверсивно. Перший мотор — довговічніший. Проте, коли барабан із реверсом, менше мнеться білизна. Сучасні моделі не оснащують механічним керуванням. Для управління використовують сенсорні панелі чи електронні кнопки. Усі апарати мають ворсовий фільтр. Він накопичує шерсть тварин, пил, волокна, ворсинки. Фільтр потрібно чистити раз на півтора року. А раз на два — його варто міняти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 популярних найпоширеніших поломок пральних машин

Якими функціями виробники оснащують сушильні машини?

Існує два типи сушки: за виставленим часом або ступенем вологості. Якщо самостійно виставляти час, білизну можна пересушити чи недосушити. Сушіння за ступенем вологості має режим "під праску" і "в шафу". Спеціальні датчики фіксують вологість повітря всередині. У першому випадку білизна трохи недосушена і оптимальна для прасування. У другому — речі повністю сухі. "Прискорена сушка" підійде для джинсів і трикотажу. Для тонких і делікатних тканин призначена "щадна сушка". Якщо обрати функцію "антим'яття", одяг після сушіння непотрібно прасувати. Програма "типу одягу" дозволяє окремо висушити джинси, сорочки, пухові куртки, постіль. У дорожчій техніці є цикли сушіння взуття і м'яких іграшок. Режим "провітрювання одягу" очистить речі від пилу, неприємних запахів, шерсті тварин. Більшість моделей оснащують функцією "захист від дітей", що блокує двері й панель управління. Є сушилки з таймером. Їх можна запрограмувати на нічний час.

Більшість приладів починають неправильно працювати через неправильний догляд. Якщо пральною машиною правильно користуватися, то вона прослужить понад 10 років, кажуть майстри. Якщо модель розрахована на 5 кг - не слід завантажувати у пралку більше 4 кг. Допоможе у зважуванні одягу - кантер.

Зараз ви читаєте новину «Висушить і попрасує - як обрати сушильну машину». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі