четвер, 10 грудня 2009 17:12

Вчені б"ють на сполох через підвищення кислотності океанів

Вчені б"ють на сполох через підвищення кислотності океанів

Доповідь провідних світових вчених-маритологів на самміті в Копенгагені засвідчила, що рівень вуглекислого газу, поглинутого океаном, становить істотну загрозу, повідомляє The Guardian.

Делегати самміту переживають, що кислотність вод зростає зі швидкістю найбільшою за останні 55 мільйонів років, завдаючи шкоди усьому морському життю.

У доповіді понад 100 провідних вчених-маритологів йдеться, що моря поглинають небезпечну кількість вуглекислого газу, що є прямим результатом людської діяльності. Це вже сьогодні позначається на морських організмах, наприклад, заважає навігації китів і руйнує планктон - основу харчового ланцюга.

Теперішня кислотність океану свідчить про те, що з початком індустріальної ери кислотність зросла на 30%. Наслідки цього вже є незворотними.

Не зважаючи на те, що кислотність океану зростала і в минулому з природних причин, сьогодні підвищення її рівня відбувається так швидко, що живим морським організмам стає дуже важко адаптуватися.

Згідно з доповіддю, північ Атлантичного, Тихого і Північного Льодовитого океану - основного ареалу, де кити живляться влітку, зазнає найбільшого рівня підвищення кислотності.

Вважається також, що рівень арагоніту - сполуки, необхідної морським організмам для формування їхніх скелетів і мушель, знизиться по всьому світі.

Вчені сподіваються, що дані проведених досліджень будуть хорошим доказом у боротьбі зі скептиками.

Переклад: Gazeta.ua

Зараз ви читаєте новину «Вчені б"ють на сполох через підвищення кислотності океанів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути