У світовому океані побільшало медуз. Вони витісняють риб. Таких висновків дійшли австралійські вчені з університету у Квінсленді. Водяних сердець стало більше у Чорному, Каспійському, Балтійському морях, Тихому та Північно-Атлантичному океанах.
— Медузи невибагливі до умов існування, — пояснює науковець Річардсон. — Вони їдять водорості, одноклітинні організми, ікру риб. Якщо бракує їжі, можуть зменшитися, щоб заощадити витрати енергії для підтримки життя.
Водяних сердець більшає через вилов риби, яка ними харчується. На поширення медуз впливає потепління вод у Північній Атлантиці.
Кілька років тому біля берегів Японії з"явилася колонія велетенських медуз завдовжки до 2 м і вагою майже 200 кг. Цьогоріч іспанські екологи занепокоїлися збільшенням біля середземноморських пляжів колоній португальського військового кораблика. Медуза має отруту, яку порівнюють з ядом кобри.
— Нам поява отруйних медуз не загрожує, бо в Чорному морі не така солона вода, — каже вчений секретар Інституту біології південних морів ім. Ковалевського Юлія Корнійчук.
Із медуз роблять ліки від опіків й артриту. Із певних видів готують страви китайської кухні.
Коментарі