Відомо, що харчування майбутньої матері має важливе значення для нормального формування малюка. Здоровий раціон і утримання від вживання алкоголю, тютюну під час виношування і годування грудьми виключають багато наслідків для дитини, зокрема і ті, які можуть з'явитися надалі в його розвитку.
Учення з університету Колорадо підтвердили це, провівши низку наукових експериментів. Результати випробувань з вагітними самицями мишей встановили, що ті гризуни, які їли жирну і солодку їжу, народжували дитинчат з порушенням нюху і смакових рецепторів. При детальному вивченні було встановлено, що шкідливі харчові звички негативно впливають на мозкові центри плоду, які відповідають за сприйняття ароматів. Експерти виявили істотні зміни в структурі нюхових клубочків головного мозку мишенят.
Стійка вплив харчування, якщо дитина знаходиться в утробі матері, а також на початку постнатального життя, коли новонароджений отримує грудне молоко, може серйозно вплинути на малюка. Розуміння чинників, що визначають вибір в прийомі їжі, особливо ранніх моментів грає провідну роль в розробці стратегій для підвищення здоров'я немовлят, дітей і дорослих, підкреслив один з авторів роботи, співдиректор Центру з неврології, кандидат наук, доктор Дієго Рестрепо.
Раніше дослідники з Гарварду з'ясували, що кожна представниця слабкої статі, що не відмовилася від сигарети в період вагітності, свідомо бере участь в перетворенні своєї майбутньої дитини на потенційного злочинця.
Учені стверджують, що якщо вагітна жінка викурює від пачки сигарет на день, шанси на народження справжнього психопата і маніяка зростають майже на 40%.
Така закономірність була встановлена під час проведення сорокалітнього експерименту. Дослідники пояснюють її вкрай негативним впливом продуктів розпаду нікотину на головний мозок дитини, що формується.
Коментарі