Антибактеріальні компоненти, які входять до складу багатьох популярних зубних паст і засобів гігієни, негативно впливають на здоров'ї плоду, що знаходиться в утробі матері, висловили упевненість учені.
Йдеться, насамперед, про триклозан, що володіє високою протизапальною активністю. Ця речовина широко застосовується в косметичному виробництві. При цьому останні дані досліджень свідчать, що триклозан може призводити до порушення притоку крові в організмі вагітної жінки, тим самим знижуючи і постачання кисню плоду. Фахівці стверджують, що під дією антимікробного компоненту, насамперед, порушується розвиток мозку майбутньої дитини.
"Ми точно визначили, що триклозан негативно впливає на здоров'я матері і плоду, в даний час наша мета - з'ясувати масштаби проблеми", - повідомила професор Маргарет Джеймс з університету Флориди.
Разом з колегами вона провела дослідження на лабораторних тваринах. У овець, яким вводили триклозановмісні препарати, помітно знижувався рівень найважливішого жіночого статевого гормону - естрогену. Окрім іншого, цей гормон відповідає за стан артерій, якими кров повинна поступати до органів малого тазу, живлячи матку вагітної та плід. Під дією триклозану концентрації естрогену падали, разом з цим звужувався просвіт великих судин.
Триклозан є потужним антибактеріальним і протигрибковим з'єднанням, він був розроблений близько 50 років тому. Речовина стала дуже популярною, її стали використовувати у виробництві найрізноманітніших продуктів - від зубної пасти, мила і дезодорантів до спеціальних антимікробних обробних дощок, а також іграшок.
Після появи перших повідомлень про можливу шкоду триклозану, деякі косметичні корпорації оголосили, що припиняють його застосування, і компонент зник зі складу декількох популярних сортів зубної пасти і рідин для полоскання рота. Проте в більшості продуктів триклозан досі присутній. Всім, хто не хоче ризикувати здоров'ям, лікарі настійно рекомендують уважно вивчати список інгредієнтів.
Згідно з останніми даними, регулярне використання засобів, в яких міститься триклозан й інші активні антибактеріальні речовини, може призвести до серйозних порушень імунітету. Зокрема, захоплення відомими марками "суперсильного" мила знижує стійкість до небезпечних вірусів, зокрема - грипу і герпесу, а також підвищує ймовірність розвитку алергії, повідомили фахівці університету Мічигану.
Коментарі