Болгарські археологи в ході розкопок поховання поблизу села Ізворово виявили декілька рідкісних золотих прикрас середнього бронзового віку.
Поховання було насипним горбом діаметром 31 м і висотою 2,9 м. Курган зводився в два етапи. У II тисячолітті до н.е. була створена платформа з каменів і глини, на яку був покладений майстерно декорований глиняний горщик з прахом померлого. Спочатку горб мав діаметр 8 м і висота 2 м.
На цьому ж рівні було знайдено золоту прикрасу, що складається з 320 намистинок: невеликих сфер 2 мм в діаметрі і намистинок у вигляді ячмінних зерен завдовжки 7 мм. Загальна довжина прикраси - 1,5 м.
Також археологи виявили два золоті предмети, схожих на веретено, золоту і срібну пластинки, а також срібне кільце і бронзовий ніж з кам"яним бруском. Прикраса з намистинами, схожими на ячмінні зерна, нагадують іншу знахідку родом з Криту, проте намиста, виявлені в Болгарії, мають в 15 разів більше намистин.
Дослідники припускають, що в кургані була похована людина з високим соціальним статусом: правитель або жрець.
Присутність в похованні так майстерно зроблених предметів можна пояснити місцерозташуванням регіону, який знаходився на торговому шляху, що сполучає Малу Азію, Балкани і Центральну Європу.
Учені не заперечують, що ці прикраси могли виготовляти і місцеві умільці. Курган вважався культовим місцем аж до II століття н.е., коли навколо нього з"явилося село. Горб оточили великими кам"яними блоками і покрили декількома шарами із землі і каменів, що і дозволило похованню залишатися незайманим впродовж декількох сторіч, повідомляє Zhelezyaka.com
Коментарі