З новим пристроєм користувачі зможуть отримувати від пральної машини повідомлення в Twitter про те, що прання закінчене, або сам будинок по електронній пошті "доповість" господареві про затоплений підвал.
Девід Карр (David Carr) і Джон Кестнер (John Kestner) з медіалабораторіі Массачусетського технологічного інституту (MIT Media Lab) створили апаратик Twine (що перекладається як мотузка, шпагат, мотузка, шнурок, нитка), за допомогою якого навіть непідготовлений користувач зможе підключити до Інтернету практично будь-яку річ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Японці створили ведмедика-робота для боротьби з хропінням
Побутова техніка, що виходить у Мережу, - не новина, як і розумні будинки, насичені датчиками руху, світла та звуку. Але, як правило, це спеціальні моделі від великих компаній, промислові або експериментальні набори, які розробляються і встановлюються тільки інженерами.
Джон, Девід і їхня компанія Supermechanical створили технологію, за допомогою якої можна самостійно з'єднувати з Мережею все, що заманеться. Для цього знадобиться пластмасовий квадратик зі сторонами 6,35 сантиметри - прилад Twine.
Twine містить модуль бездротового зв'язку Wi-Fi, вбудовані датчики (акселерометр і сенсор температури) та роз'єми для декількох зовнішніх датчиків. У ролі додаткової периферії поки виступають сенсор вологості та магнітний вимикач (він визначає відкриття дверей та інший рух), але пізніше список може бути розширений.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Китаї художники створили 100-метрову споруду з десяти тисяч унітазів
Крім того, через роз'єм на "твайні" до нього можна підключити спеціальну плату зі своїм живленням, заземленням, цифровими і аналоговими входами. Через неї, в свою чергу, можна під'єднати до приладу ще більше число сенсорів, в тому числі саморобних.
Апаратик Twine уміє відправляти SMS, електронну пошту, репліки в Twitter, а також формувати запит HTTP, щоб передавати дані від сенсорів в який-небудь додаток користувача.
Коментарі