Університет Дьюка і Федеральна політехнічна школа Лозанни створили технологію, яка дає можливість контролювати віртуальну руку, доторкатися й відчувати віртуальні предмети, використовуючи лише активність мозку. Технологію вже успішно протестували на мавпах, пише Gizmag.
На думку фахівців, вже не за горами той час, коли медикам будуть доступні роботизовані екзоскелети, що дозволяють паралізованим людям не просто ходити, а й реально відчувати землю під ногами. У вчених амбітні плани. У 2014 році на відкритті Чемпіонату світу з футболу в Бразилії вони хочуть представити перший автономний екзоскелет.
Отже, їм довелося впровадити електрони у відділи мозку мавпи, що відповідають за планування, контроль, виконання рухів, обробку сигналу, що надходить від чутливих клітин. Далі мавп навчили використовувати мозок, щоб скеровувати рух віртуальних рук і торкатись ними різних віртуальних об'єктів, що відрізняються за текстурою.
За словами керівника дослідження Мігеля Ніколеліса, експертам вдалося вперше наочно продемонструвати роботу подібної системи. Так, загальна електрична активність нейронів в руховій області кори головного мозку мавп відповідала за управління віртуальною рукою (при цьому реальні кінцівки тварини не рухались), а тактильна зона кори сприймала відгук від віртуальної руки, що дозволяло відрізняти предмети. Їх текстура сприймалася як певна схема електричних сигналів, які передаються в мозок.
Коментарі
1