Ексклюзиви
середа, 03 липня 2024 05:50

Не починайте нових справ: що не можна робити сьогодні

Не починайте нових справ: що не можна робити сьогодні
На вулиці багато комарів - чекайте на спеку. Фото: pinterest

3 липня віряни вшановують святого мученика Якинта.

Він народився у місті Кесарія Каппадокійська (нині територія Туреччини) у ІІІ столітті. Він був юнаком високих моральних чеснот і міцної віри в Христа. Відомо, що він служив камергером при дворі римського імператора Траяна (98-117 рр.).

Під час правління імператора Траяна почалися жорстокі гоніння на християн. За наказом імператора, всі, хто відмовлявся поклонятися римським богам, піддавалися жорстоким тортурам і страчувались. Якинт, будучи щирим християнином, відмовився брати участь у язичницьких ритуалах і приносити жертви ідолам.

За це його заарештували і піддали тортурам. Він був кинутий до в'язниці, де його жорстоко мучили. Незважаючи на всі страждання, Якинт залишався вірним своїй вірі та не зрікся Христа. Врешті-решт він помер у в'язниці від виснаження і голоду.

Святий Якинт зарахований до лику мучеників і шанується у православній церкві. В іконографії його зображають як молодого чоловіка у військовому одязі або як камергера при дворі імператора.

Також 3 липня - день пам'яті святого Анатолія, патріарха Царгородського.

Анатолій народився наприкінці IV або на початку V століття. До обрання патріархом він обіймав різні церковні посади, включаючи архідиякона в Олександрії, де він здобув добру репутацію за свою мудрість і благочестя.

449 року, після скликання Другого Ефеського собору, відомого як "Розбійницький собор", патріарх Флавіан Константинопольський був зміщений і зазнав переслідувань. Після його смерті на місце патріарха був обраний Анатолій. Його обрання було затверджено імператором Феодосієм II.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Успіння праведної Анни наближається: що важливо знати жінкам про цей день

Одним з найважливіших моментів патріаршества Анатолія став Халкедонський собор, який відбувся 451 року. Собор був скликаний для вирішення питань христології та засудження єресі монофізитства. Анатолій зіграв важливу роль у проведенні собору та затвердженні його рішень, включаючи Халкедонський символ віри, який підтвердив доктрину про дві природи Христа — божественну і людську.

Під час свого патріаршества Анатолій також активно працював над зміцненням церковної дисципліни та підтриманням єдності серед християн. Він встановлював нові церковні правила та намагався впорядкувати церковне життя в імперії. Підтримував контакти з іншими патріархатами, зокрема з Римом, Александрійським і Антіохійським.

Анатолій помер 458 року. Після його смерті він був канонізований і зарахований до лику святих.

Прикмети

Дощовий день - до похмурого серпня.

Гарна погода - вона затримається ще декілька тижнів.

На вулиці багато комарів - чекайте на спеку.

Що не можна робити

Цього дня категорично не можна робити амулети. Вірили, що вони не захистять від нечистої сили, а, навпаки, її прикличуть.

Також краще не починати нові справи, вони точно підуть не так, як ви очікували.

Більшість церковних свят за новим православним календарем ПЦУ отримали нові дати, бо змістилися на 13 днів і тепер святкуються раніше. Це ж стосується і таких важливих свят, які присвячені Ісусу Христу. В народі їх ще називають Спасами.

Першим віряни святкують Медовий Спас, який ще часто називають Маковієм. Це день, коли в Церкві вшановують три святині: Животворящий Хрест Господній, Образ Спасителя та ікону Володимирської Божої Матері. До храмів несуть мед, щоб там його освятити.

Зараз ви читаєте новину «Не починайте нових справ: що не можна робити сьогодні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути